42. kolo: Inter – Prievidza 88:35

Inter Bratislava – BC Prievidza 88:35

(31:10, 16:8, 19:13, 22:4)

Základnú časť ukončil Inter najlepším možným spôsobom, keď nevídaným rozdielom deklasoval svojho dlhoročného rivala z Prievidze. Základnú časť ročníka 2020/21 tak zakončil na štvrtej priečke s bilanciou 19 víťazstiev – 17 prehier a celkovým skóre 2811:2757. Doma mal výbornú bilanciu 15-3 (spolu so Spišskými Rytiermi najlepšiu v lige), vonku o poznanie slabšiu 4-14.

PRVÁ ŠTVRTINA. Hostia sa ujali vedenia 2:0, neskôr vyhrávali aj 5:4. Potom ale nabudení domáci potiahli sériu 19:0 a demoralizovali súpera. Prvú štvrtinu vyhrali 31:10, keď boli rýchlejší, agresívnejší, dôslednejší, disciplinovanejší.

DRUHÁ ŠTVRTINA. Už v 13. minúte prevzali na seba ťarchu zodpovednosti mladíci Interu a aj keď skóre prestalo narastať rýchlym tempom, tak mali duel pod kontrolou. Polčas vyhrali Bratislavčania 46:18.

TRETIA ŠTVRTINA. Po zmene strán obaja koučovia znova vrhli do boja to najlepšie, čo mali k dispozícii – hosťujúci Maroš Helmecy aj britského pivota Legenda Robertina, ktorý sa vrátil po operácii kolena – a hrala sa pomerne otvorená partia, v ktorej však Inter dobrou obranou nezriedka dostával Hornonitranov do úzkych.

ŠTVRTÁ ŠTVRTINA. Mladíci Interu ukázali, aký obrovský potenciál sa v nich skrýva. Rutinovane doviedli zápas do víťazného konca, keď dominovali nad mladými Prievidžanmi. Túto časť vyhrali žlto-čierni 22:4 a celý zápas 88:35.

REČ ŠTATISTÍK. Víťazstvo o 53 bodov je najvyššie v sezóne 2020/21... 35 inkasovaných bodov je bezkonkurenčne najlepší výkon v aktuálnom ročníku... Súpera sme prevýšili vo väčšine štatistických ukazovateľov, v mnohých o jednu či viac „konských dĺžok“... Aj na doskoky sme vyhrali 52-32, no na útočné prehrali 10-12... Na asistencie to bolo 24-11... Len strát bolo trocha viac, než by sa nám páčilo – až 19 (súper ich mal 21)... Najlepším strelcom bol Lautaro López, ktorý za 25 minút stihol 17 bodov a 8 asistencií. O bod menej a k tomu 9 doskokov, 2 asistencie, 2 zisky a blok dosiahol Timotej Malovec, ktorý má stále ešte len 16 rokov! Arnas Beručka sa zastavil na 15 bodoch. Danielovi Randuškovi padli štyri trojky, a tak nastrieľal 12 bodov. Na deviatich bodoch sa zastavili Michael Fusek, ktorého mohol kouč po väčšinu zápasu šetriť a Duke Shelton, ktorý pridal aj 12 doskočených lôpt.

ČO ĎALEJ? V stredu nás čaká úvodné stretnutie štvrťfinále play-off, v ktorom privítame Lučenec. Už tento súboj bude mimoriadne dôležitý, pretože prvé kolo sa hrá na dve víťazstvá. Lepší z dvojice Inter – Lučenec si následne v semifinále zmeria sily s Levicami. Druhú dvojicu tvoria Svit s Prievidzou. Z nej vzíde semifinálový súper pre Spišskú Novú Ves.

INTER: López 17, Beručka 15, Fusek 9, M. Malovec 3, Körner 3 (T. Malovec 16, Randuška 12, Shelton 9, Boros 2, Koller 2).

PRIEVIDZA: Vašl 10, Majerčák 5, Sitton 3, Louiserre 2, Kincel 2 (Robertin 9, Matuška 4, Králik 0, Kielar 0, Bakoš 0, Lukáč, 0).

POVEDALI PO ZÁPASE

Oleg MELEŠČENKO (tréner Interu): „Začiatok bol taký, že aj Prievidza bola nastavená bojovať. Ale práve ten začiatok ukázal, že my sme viac chceli. Všetko sa odvíjalo od obrany. Potom už to bol voľný priebeh, ale prvá štvrtina rozhodla o celom zápase. Som rád, že sme sa vrátili k tej chuti, s ktorou sme hrávali, než sme ju stratili. Dúfam, že tú chuť si prenesieme do play-off.“

Daniel RANDUŠKA (hráč Interu): „V šatni sme si povedali určité pravidlá, ktoré chceme dodržiavať, že chceme hrať a viesť po celý zápas. Takto sme chceli ukončiť posledný zápas základnej časti. Už len držím nášmu tímu palce, nech to dobojujeme do finále a...“

Maroš HELMECY (tréner Prievidze): „Toto berieme na seba. Chceli sme byť dobrí. Niekedy až priveľmi. Tešili sme sa z veľkého úspechu, že sme postúpili do play-off, ale až tak sme zrelaxovali, že toto je výsledok. Ak sa nespamätáme, skončíme po dvoch zápasoch. Gratulujem Interu, dnes nám ukázal pravú tvár a kam sa máme vrátiť, k akým veciam. Od zajtra pokračujeme.“