Novinky A-team

PLAY-OFF ŠTARTUJE

Slovenská basketbalová liga (SBL) má za sebou základnú časť, v ktorej sa družstvá stretli štvorkolovo každý s každým. Do play-off sa kvalifikovali družstvá, ktoré skončili v základnej časti na 1. až 8. mieste.

Štvrťfinále (1. kolo play-off) sa hrá na tri víťazné stretnutia systémom 1-1-1-1-1. Prvý, tretí a prípadne aj piaty zápas sa hrá na ihrisku družstva, ktoré sa umiestnilo po skončení základnej časti na lepšom mieste. V prvom kole play-off na seba narazia družstvá podľa umiestnenia po základnej časti v dvojiciach 1-8, 2-7, 3-6, 4-5:

  • BK Inter Bratislava (1) vs BK 04 AC LB Spišská Nová Ves (8)
  • BK Levickí Patrioti (2) vs MBK Handlová (7)
  • BC Prievidza (3) vs MBK Rieker Com-Therm Komárno (6)
  • Iskra Svit (4) - PP & TV Raj Žilina (5)

Semifinále (2. kolo play-off) sa hrá na štyri víťazné stretnutia systémom 1-1-1-1-1-1-1. Prvý, tretí, prípadne aj piaty a siedmy zápas sa hrá na ihrisku družstva, ktoré sa umiestnilo po skončení základnej časti na lepšom mieste. V druhom kole play-off sa stretnú víťazné družstvá zo štvrťfinále:

  1. semifinále: víťaz 1/8 - víťaz 4/5,
  2. semifinále: víťaz 2/7 - víťaz 3/6.

Finále (3. kolo play-off) sa hrá na štyri víťazné stretnutia systémom 1-1-1-1-1-1-1. Prvý, tretí, prípadne aj piaty a siedmy zápas sa hrá na ihrisku družstva, ktoré sa umiestnilo po skončení základnej časti na lepšom mieste.


PESTRÝ NÁRODNOSTNÝ MIX

V aktuálnej basketbalovej sezóne 2022/23 je mužský tím tvorený pestrým národnostným a vekovým mixom. Čiernohorský tréner, hráči z Litvy, Čiernej Hory a USA a viacerí odchovanci klubu tvoria skvelý kolektív, o ktorom prezradia viac profily hráčov.

PLAY-OFF ŠTARTUJE

Basketbalisti Interu Bratislava ovládli základnú časť Slovenskej basketbalovej ligy (SBL), takže vstupujú do najdôležitejšej fázy sezóny z prvej priečky. Čo ich čaká na ceste za vytúženým cieľom?

Naši partneri