Novinky Mládež

INTER BRATISLAVA ACADEMYInter Bratislava Academy je výsledkom viac ako desaťročia trvajúcej koncepčnej práce s mládežou. Jej hlavným cieľom je vychovávať mladých hráčov pre mužský basketbal a reprezentáciu a zároveň formovať mladých športovcov, ktorí si nájdu uplatnenie v kvalitných európskych kluboch a univerzitách v Spojených štátoch amerických. Pri snahe zvyšovať tréningovú konkurencieschopnosť a s cieľom vzájomnej výmeny tréningových zručností spolupracuje Inter Bratislava s akadémiami a mládežníckymi basketbalovými programami v širšom okolí. Medzi dôležitých partnerov patrí aj rakúska basketbalová akadémia Traiskirchen Lions.

V súčasnosti v rámci akadémie zastrešuje Inter viac ako 250 hráčov od najmenších v prípravke až po kategóriu Juniorov U20. Okrem slovenskej ligy je pravidelným a úspešným účastníkom European Youth Basketball League (EYBL), v rámci ktorej sa v sezóne 2023/24 prebojoval vo viacerých kategóriách do Superfinále. Posledné sezóny mimoriadne úspešne okúsil aj Central Youth Basketball League (CEYBL), ktorú v sezóne 2023/24 s družstvom U13 vyhral. Okrem pravidelných medzinárodných líg je Inter častým účastníkom prestížnych medzinárodných turnajov, na ktorých sa jeho hráči konfrontujú s rovesníkmi zo slávnych klubov ako Partizan Belehrad, Stellazzurra Rome Basket Academy, Basket Cholet alebo IBAM Mníchov.


Odchovanci Interu Bratislava

Timotej Malovec - KK Mega Mis (SRB)
Sebastián Rančík - University of Colorado (USA)
Lukáš Bolek – BC Prievidza (SVK) 
Zsolt Boros – Brewton-Parker College (USA)  
Viliam Ďurečko – Inter Bratislava (SVK)  
Róbert Hudec – Inter Bratislava (SVK)  
Martin Koller – BC Komárno (SVK)  
Matúš Malovec – Rollins College (USA)  
Juraj Minarovjech – Washington Adventist University (USA)  
Alex Ondruš – Simpson University (USA)  
Richard Ondruš – Inter Bratislava (SVK)


Tréneri Inter Bratislava Academy

Karol Wimmer  
Šéftréner mládeže, bývalý extraligový hráč, seniorský reprezentant ČSR a SK
Andre Bachmann  
Tréner mládeže, dlhoročný mládežnícky tréner so skúsenosťami zo Švajčiarska, Rakúska, Chorvátska a Slovenska
Jozef Oravec  
Tréner mládeže, mládežnícky reprezentant SR
Zuzana Lamošová  
Mládežnícka trénerka, bývalá extraligová hráčka

VENUJTE 2% Z DANE

BK Inter Bratislava mládež má aj tento rok možnosť získať 2% z Vašich daní na svoju činnosť (nákup športových potrieb, zabezpečenie a rozvoj detského a mládežníckeho basketbalu, prenájom tréningových priestorov, ...)

INTER BRATISLAVA ACADEMY

Naši partneri