Aktuality

14. kolo: Komárno – Inter 74:97

MBK Rieker Com-therm – Inter Bratislava 74:97

(25:28, 21:25, 18:19, 10:25)

Inter po sérii troch prehier, z ktorých však dve utrpel v Európskom pohári FIBA, potreboval zabrať naplno. Lenže do cesty sa mu postavilo Komárno. Veľký rival má za sebou ťažký úvod sezóny, v ktorom mu pre početné absencie, ušlo viacero stretnutí. Teraz však chce a potrebuje zbierať body, a tak nechcel úradujúcemu majstrovi lacno predať svoju kožu.

Komárňania zo stavu 5:6 odskočili na 11:6, potom však kontroval Inter. Takýto scenár sa v prvej štvrtine zopakoval viackrát, no v jej závere sa Bratislavčania dostali do vedenia 28:25. Aj v druhej časti mala ofenzíva prednosť pred obranou, súperi strieľali s vyše 50-percentnou úspešnosťou. Inter sa síce držal vo vedení, ale Komárno sa dlho pohybovalo na dostrel. V 16. min odskočili hostia na 44:35. Potom však šťastena viac priala domácim a rozdiel bol znova o jeden, maximálne dva kože. Až Baťka a Kozlík v 20. min poslali žlto-čiernych do vedenia 53:46, s ktorým odchádzali aj na prestávku.

Po zmene strán si Inter skúsene udržiaval náskok. Potom, na začiatku záverečnej časti, potiahli zverenci trénera Nagliča sériu 11:0, po ktorej viedli 83:64 a o víťazovi bolo odrazu rozhodnuté. Najviac, o 23 bodov, vyhrávali interisti v poslednej minúte po Alcegairovej donáške na 97:74. Týmto skóre sa duel aj skončil, keďže Kozlíkov trojkový pokus, ktorým mohli Bratislavčania pokoriť stobodovú métu, si cestu do koša nenašiel.

Práve Wes Alcegaire bol najlepším strelcom Interu, keď dosiahol 20 bodov. Rišo Körner za 21 minút nastrieľal 19 bodov. Kenney Funderburk sa prezentoval 13, Goran Bulatovič 12 a Michal Baťka 10 bodmi. Ďalší už dvojcifernú hranicu nedosiahli.

Najbližšie sa žlto-čierni predstavia v stredu v Handlovej, doma ich uvidíme netradične v piatok, keď na Mikuláša privítajú Žilinu.

KOMÁRNO: Bowman 22, Williams 20, Miloševič 13, Djordjevič 11, Pipíška 6 (Halmeš 2, Gabrijel 0, Stojanov 0).

Tréner: A. Vržina.

INTER: Funderburk 13, Bulatovič 12, Baťka 10, Skinner 4, Abrhám 0 (Alcegaire 20/4, Körner 19, Hlivák 8, Kozlík 7, Bubalo 4).

Tréner: A. Naglič.

TH: 12/10 – 6/5.

FAULY: 15 – 16.

TROJKY: 20/6 – 26/10.