Ako si počínali mladí Interisti

Sezóna 2019/2020 je už v plnom prúde. Prvými zápasmi ju počas uplynulého víkendu odštartovali hneď dve naše mládežnícke kategórie.

Ako prví sa predstavili kadeti, ktorí na domácej pôde privítali mestského rivala BSC Bratislava. O víťazovi v tomto zápase bolo rozhodnuté už od úvodných minút stretnutia. Kadeti sa chceli v prvom súťažnom zápase predviesť v čo najlepšom svetle a tak súpera zomkli už od začiatku. Prvá štvrtina skončila v pomere 30-6 a zvyšné tri sa niesli v podobnom duchu. Kadeti bojovali na oboch koncoch palubovky a jasne dokazovali kto má v zápase navrch. Konečný rozdiel v skóre narástol až na 69 bodov, čo znamenalo prvú výhru v novej sezóne. Strelecky sa najviac blysol Randuška, ktorý premenil 4 trojbodové pokusy a dovedna nastrieľal až 25 bodov.

Druhým zástupcom Interu počas víkendu boli žiaci. Tí pod vedením trénera Ivana mali na programe až dva zápasy. V tom prvom, ktorý sa konal v sobotu privítali v EUROVIA Aréne rovesníkov z Bánoviec nad Bebravou. Aj žiaci chceli ukázať, že počas letných prádznin nezaháľali, ale naopak sa podstivo pripravovali na sezónu. V prvej štvrtine ukázali hlavne výbornú agresívnu obranu, ktorou súperovi dovolili skórovať iba 5 bodov. Počas zápasu pokračovali v nastolenom tempe a Bánovce nedokázali nájsť odpoveď na našu hru. Skvelým výkonom pod oboma košmi si tak zabezpečili pomerne vysokú výhru. Skóre 95-36 tak prinieslo prvé body aj pre žiakov.

Druhý zápas mali Interisti na programe v nedeľu. V ranných hodinách privítali silnú Prievidzu. Zápas sme nezačali dobre. V útoku nám citeľne chýbal absentujúci Siváček a tak nás hostia prestrielali 19-13. Druhú štvrtinu sme zvládli lepšie my. Chlapci Prievidžanom nič nedarovali a tak sa im podaril skorigovať polčasový výsledok na 29-32. Tento zápas sa niesol v duchu nepremeneých akcí na oboch stranách. V druhom polčase Prievidza ukázala svoju kvalitu a uštedrila chlapcom porážku. Za zmienku však stojí fakt, že z dvanástky, ktorú mal tréner Ivan k dispozícii bolo až sedem hráčov z mladšej kategórie. Strelecky v oboch zápasoch dominoval Ondruš, ktorý spolu nastrielal 31 bodov.