V hre o body už aj naši žiaci

Ako prví sa počas tohto víkend v novej sezóne predstavili naši žiaci. Družstvo žltých síce neodohralo zápas na domáce palubovke, ale nemuseli ďaleko cestovať. MBK Karlovka, ktorá má domáci stánok na ZŠ Majerníkovej chcela vstúpiť do novej sezóny víťazne. No naši chlapci mali iné predstavy o scenáre tohto zápasu. Už od začiatku duelu sme dominovali na oboch koncoch palubovky. Súper sa nezmohol prakticky k ničomu a už do polčasu bolo všetkým jasné, kto si nakoniec pripíše prvú výhru na konto. V druhom polčase naši chlapci pokračovali v nastolenom tempe hry a s posledným klaksónom sa tešili z prvej výhry v novej sezóne v pomere 83-35.

Aj v  nedeľňajšom zápase nastúpili žiaci, ale tento krát „čierni“. Čierni sa predstavili na domácej palubovke v EUROVIA Aréne. Začiatok zápasu sme nezachytili podľa našich predstáv a súper sa ujal vedenia 10-2. Prievidžania ukázali na čom pracovali počas celého leta a nakoniec dominovali počas celého zápasu. Naša obrana zlyhala na plnej čiare, keď sme nedokázali reagovať na útočné zbehy súpera, vďaka čomu si vytvárali ľahké streli na náš kôš. V útoku sme hrali staticky, čo často krát viedlo do bezmocnosti v  útoku a stratám na našej strane. MBA Prievidza sa nakoniec tešila z výhry v pomere 80-20. Treba však pripomenúť, že káder tohto tímu tvoria väčšinou hráči o kategóriu mladší.

Ako poslední sa predstavili naši kadeti, ktorí premiéru v tejto sezóne majú už úspešne za sebou. Vo víťaznej šnúre chceli pokračovať aj v zápase proti „Béčku“ Seredi. Pokyny trénera Ivana Interisti od prvej minúty plnili na 100%, čo sa odzrkadlilo aj na skóre prvého polčasu 52-17. Do hry sa zapojilo sa postupne všetkých 11 hráčov, ktorých mal tréner k dispozícii. Zápas sme nakoniec doviedli poľahky do víťazného konca v pomere 94-29. Bodovo sa darilo hlavne dvojici Minarovjech a Hudec.