22. kolo: SNV – Inter 79:75 pp

Rytieri Spišská Nová Ves – Inter Bratislava 79:75 pp

(19:14, 18:22, 14:17, 18:16 – 10:6)

Inter znova potvrdil výkonnostný progres, ktorý v uplynulých týždňoch dosiahol pod taktovkou trénera Olega Meleščenka. V Spišskej Novej Vsi, na palubovke favorizovaných Rytierov, siahal na víťazstvo, ktoré mu napokon ušlo pomedzi prsty.

PRVÁ ŠTVRTINA. Vďaka Michaelovi Fusekovi sa Inter ujal vedenia 4:0, no domáci potom otočili. Súperi sa ešte dvakrát vystriedali vo vedení, ale mierne navrch mali v ďalších minútach domáci, ktorí túto časť vyhrali 19:14.

DRUHÁ ŠTVRTINA. Defenzíva domácich už nepracovala tak účinne, a tak hostia čoraz väčšmi hrýzli. V 17. minúte sa po trefe Lautara Lópeza ujali vedenia 30:29. A keď o čosi neskôr udreli aj Matúš Malovec a Arnas Beručka, odrazu žlto-čierni vyhrávali 35:29. Lenže Spišiaci finišovali sériou 8:1, a tak na prestávku odchádzali s najtesnejším vedením 37:36.

TRETIA ŠTVRTINA. Výborná tímová defenzíva Interu udržala Rytierov na 14 bodoch. Pred štvrtou periódou tak mali mierne navrch pre zmenu Bratislavčania – 53:51.

ŠTVRTÁ ŠTVRTINA. Aj keď domáci rýchlo vyrovnali (53:53), žlto-čierni v 32. minúte odskočili na 61:53. A keby o čosi neskôr trafil Matúš Malovec, ich náskok mohol byť aj dvojciferný. Miesto toho Spišiaci vyrovnali na 61:61. Inter po trojkách Arnasa Beručku a Matúša Malovca však v 37. minúte znova odskočil na 67:61. Lenže happy end sa nekonal. Inter dal v riadnom hracom čase už iba jediný kôš, ktorým sa pol minúty pred koncom periódy ujal vedenia 69:66. Neudržal ho, no mal ešte čas strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Žiaľ, pokus Richarda Körnera v koši neskončil, a tak za stavu 69:69 smeroval zápas do predĺženia.

PREDĹŽENIE. Rýchlych šesť bodov Jarvis Garretta posadilo Spišiakov na koňa – 75:69. Lenže vďaka trojkám Lópeza a Beručku dokázal Inter v 45. minúte ešte raz vyrovnať. Potom sa však presadil už iba domáci Delano Spencer: najprv z hry a potom z čiary trestných hodov stanovil konečný výsledok 79:75.

REČ ŠTATISTÍK. Inter v septembri doma zdolal Spišskú Novú Ves 90:86, no v októbri jej vonku podľahol 50:80. Teraz teda odohral s tímom bojujúcim o prvú priečku ďalšiu vyrovnanú partiu. Lautaro López znova podal všestranný výkon, keď k 12 bodom pridal 8 doskokov i 8 asistencií. Nepadalo mu však z hry (10/3 za 2 body, 10/1 za 3 body). Spišiaci nás preskákali – na doskoky sme prehrali 41:56 (10:16 na útočné). Chýbal výraznejší bodový príspevok hráčov z lavičky: o jediné tri body sa postaral Jaroslav Musil. Najlepší strelci boli dvaja: Richard Körner aj Arnas Beručka dosiahli po 17 bodov. Michael Fusek pridal 14. Ako sme spomenul, Lautaro sa zastavil na 12 bodoch, rovnako ako 17-ročný Matúš Malovec. Poriadnu minutáž dostal práve tvorca hry López, ktorý odohral 43 minút a 34 sekúnd, vyše štyridsať minút absolvoval aj Beručka (42:41).

ČO ĎALEJ? Samozrejme, v mene celého Interu vám želáme šťastné a veselé Vianoce, ideálne v kruhu ľudí, na ktorých vám záleží a ktorým záleží na Vás. Ak s nimi pre komplikovanú situáciu nemôžete byť osobne, tak Vám prajeme, nech ste spolu aspoň vo Vašich myšlienkach a srdciach.

No a hneď po sviatkoch pokračujeme. Najprv sa v nedeľu 27. decembra predstavíme v Leviciach. Potom, v stredu 30. decembra, privítame v Eurovia Aréne Lučenec. Držte nám palce!

SNV: Spencer 25, Garrett 18, Čekovský 15, Stevanovič 8, Nikolič 6 (Mrviš 6, Židzik 1, Krajňák 0, Antoni 0).

Tréner: T. Hojč.

INTER: Körner 17, Beručka 17, Fusek 14, M. Malovec 12, López 12 (Musil 3, Koller 0, Borodovčák 0, T. Malovec 0, Galata 0).

TH: 8/7 – 9/6.

FAULY: 15 – 18.

5 FAULOV: 45. M. Malovec.

TROJKY: 29/10 – 40/13.

DIVÁCI: 0.

ROZHODCOVIA: Šarišský, Doušek, Donovalová.

POVEDALI PO ZÁPASE

Oleg MELEŠČENKO (tréner Interu): „Bol to dobrý zápas, ktorý sa napokon skončil očakávaným víťazstvom favorizovaného tímu. Neostáva mi nič iné len zablahoželať domácim, v kľúčových momentoch boli lepším tímom. Podľa čísel sme to prehrali na doskokoch, my musíme ešte intenzívnejšie trénovať. V našej hre som však videl aj pozitívne veci, mladí však musia na sebe ešte viac makať, aby mohli pomôcť tímu.“

Matúš MALOVEC (hráč Interu): „Prišli sme si sme po výhru, čo sa nám, bohužiaľ, nepodarilo. Nový tréner priniesol inú filozofiu, mne osobne sa hrá oveľa lepšie. Hráme úplne inak v obrane, začína to tam fungovať. Som rád, že sa mi strelecky zadarilo, mrzí ma, že to nestačilo na víťazstvo. Boli sme k nemu veľmi blízko.“