Už štvrtý titul pre Inter, tentokrát v podaní žiakov

Aj počas tohto víkendu boli na programe vyvrcholenia sezóny mládeže. Mesto Svit hostilo Final6 kategórie žiaci. Chlapci vyrážali vo štvrtok v poobedných hodinách s odhodlaním vybojovať ďalší titul pre Inter a v poradí už tretí titul pre trénera Romana Ivana v tejto sezóne. Systém turnaja bol každý s každým. Našich žiakov teda čakalo dovedna až 5 zápasov počas troch dní.

Hneď v prvý hrací deň nás čakala silná Prievidza, ktorá sa kvalifikovala zo skupiny stred spolu s ŠBK Handlová A. Do zápasu sme chceli vstúpiť dobrou hrou a súpera nepodceniť. Tieto pokyny od trénera naši chlapci plnili do bodky. Súper bol však húževnatí a nedokázali sme sa od neho odpútať na rozdiel viacerých bodov. Polčasové skóre 30-27 pre žltočiernych jasné odzrkadľovalo priebeh prvých dvoch štvrtín. V ďalšej fáze hry sme si pomalými krokmi dokázali vybudovať sľubný náskok, ktorý sa nám počas druhého polčasu podarilo udržať a tak sme si pripísali prvú dôležitú výhru na majstrovstvách.

Po obede nás čakal ďalší súper. Tento krát z východnej časti Slovenska v podobe BKM Iskra Svit. My  sme boli pripravení na to, že domáci tím bude veľmi húževnatí, čo sa aj potvrdilo. Zápas začal opatrne, keďže obe družstvá si boli vedomé dôležitosti tohto duelu. Prvé dve štvrtiny boli ako na hojdačke. Ani jeden tím si nedokázal vypracovať viacbodové vedenie. Misky váh sa presýpali z jednej strany na druhú. Ani polčasová prestávka nezmenila nič v koncentrovanosti oboch celkov. Na scenáre zápasu sa nič nezmenilo a oba tímy si nedarovali žiaden kôš zadarmo. Všetko vyústilo do posledných sekúnd zápasu, kedy bolo skóre vyrovnané 54-54. Výsledok zápasu sa zlomil až v posledných 7 sekundách. Svit po veľmi zlej rozohrávke hodil loptu do autu. Zostávalo 0,9 sekundy do konca, kedy Lűttmerding hodil dlhú prihrávku na bežiaceho Rančíka, ktorý spolu s klaksónom premenil kôš spod koša. My sme sa tak mohli tešiť z druhej výhry.

Na sobotné ráno nás vyzval druhý zástupca východu, tento krát RIM Basket Košice. Výhra so Svitom nám dodala potrebné sebavedomie, ktoré sme mali v pláne pretaviť do ďalšej výhry. Únava z piatkových zápasov bola badateľná, či už na našich chlapcoch alebo na súperovi. Prvá desaťminútovka bola v znamení nie príliš oku lahodiacemu basketbalu. V druhej štvrtine sa Interisti pozviechali a štyrmi ľahkými košmi si vytvorili náskok 8 bodov. V druhom polčase bola cítiť snaha Košíc na zvrátenie zápasu na svoju stranu. My sme si však pohodlne ustrážili potrebný náskok a tešili sa tak už z tretej výhry.

Po rannom zápase sme mali v sobotu na programe ešte jeden zápas. Vo večerných hodinách sme nastúpili proti nášmu odvekému rivalovi v tejto kategórii BKM SPU Nitra. Zápas začal vyrovnane, tak ako sme boli zvyknutí aj počas sezóny. Naši chlapci však boli pripravení súpera z Nitry poraziť a uchmatnúť si ďalšiu výhru na finálovom turnaji. Zápas bol až do posledných chvíľ vyrovnaný, avšak stále sme si strážili pár bodový náskok. Chlapci plnili pokyny trénera a po záverečnom hvizde rozhodcu sa tak mohli predčasne tešiť z titulu majstrov Slovenska.

Posledný zápas na turnaji sme odohrali s družstvom ŠBK Handlová A. Naši chlapci si boli vedomí svojej sily a povzbudení včerajšími oslavami z titulu, chceli ukončiť Final6 výhrou. Žltočierni majstri pristúpili k zápasu zodpovedne a od začiatku duelu si vypracovávali náskok, ktorý postupne narástol až na 32 bodov. Handlovej sme nedovolili prakticky nič v útoku, čo bolo badateľné z konečného výsledku 70-38.

Až dvaja naši hráči sa dostali do najlepšej desiatky hráčov majstrovstiev. Do All-stars A výberu sa dostal Sebastián Rančík, ktorý si odniesol aj cenu MVP a Mark Weber, ktorý sa dostal do All-stars B výberu.