Opäť víťazný víkend

Aj tento víkend pokračovali zápasy našej mládeže. Do hry sa postupne zapojili dve družstvá. V piatok nastúpili naši juniori pod vedením trénera Romana Ivana na domácej palubovke proti družstvu ŠBK Junior Levice. Ako obhajca titulu sme vstupovali do zápasu ako favorit na výhru. Levičania sa však nechceli vzdať hneď v úvode. Oba celky predvádzali útočný basketbal, čomu nasvedčovalo aj skóre prvej desaťminútovky 21-19 v náš prospech. Scenár prvej štvrtiny sa zopakoval aj v druhej a Interisti navýšili svoje vedenia na 4 body. Začiatok druhého polčasu sa opäť niesol vo vyrovnanom duchu. Bohužial posledné tri minúty sme vybuchli v obrane, keď Levičania poľahky premenili dve trojky a jeden kôš spod koša a razom sa ujali vedenia 57-49. Po taktickom dohovore trénera, sme zabrali v obrane a ukázali prečo sme minulý rok vyhrali titul. Chlapci piatimi trojkami otočili priebeh duelu. Na Levičanoch bola badať únava. Nanešťastie už nedokázali nájsť dostatok síl na zvrat duelu a žltočierni sa mohli tešiť z výhry v pomere 74-69.

Druhý zástupca, ktorý sa predstavili počas víkend na domácej palubovke boli naši starší žiaci. V sobotu opäť pricestovalo družstvo ŠBK Junior Levice. Naši starší žiaci chceli napodobniť starších Interistov, ktorí si v piatok pripísali víťazstvo na svoje konto. Začiatok zápasu sa však začal pozvoľne. Šnúrou 14 bodov sme sa v 5 minúte ujali vedenia 24-9. Súper však nezložil zbrane a pred koncom prvej štvrtiny upravil skóre na 27-17.  V druhej desaťminútovke Levičania ukázali, že aj oni vedia hrať basketbal a na polčasovú prestávku odchádzali s mankom 1 bodu. Druhé dejstvo zápasu sme naplno ovládli a nedovolili zelenožltým pomyslieť nad výhrou. Starší žiaci sa tak tešili z výhry v pomere 100-63. Bodovo sa darilo hlavne trojici Tvrdoň, Siváček a Pospíšil.

V druhom zápase v nedeľu sme privítali rovesníkov z Nitry. O začiatku sme nedali súperovi dýchať a už po prvých desiatich minútach bolo jasné, kto si pripíše výhru na svoje konto. Nitra však v druhej štvrtine hru vyrovnala, ale to nič nemenilo na tom, že polčas sme vyhrávali o 24 bodov. V druhom polčase sme svoj náskok ešte navýšili a nakoniec sme sa mohli tešiť z víťazstva v pomere 99-54.