Ako si počínali mladí Interisti

V štvrtkovej dohrávke nastúpili naši starší žiaci proti družstvu ŠBK Junior Levice. Už od úvodu sme jasne dominovali na domácej palubovke, ktorá ešte túto sezónu nezažila pocit prehry. Prvý polčas sme vyhrali jednoznačne v pomere 63-27. Dominovali sme najmä obrane, keď sa súper, len ťažko dostával pod náš kôš. Na druhej strane sme dokázali premeniť jednoduché koše a bola vidieť naša radosť z hry. V druhej polovičke duelu sa tempo hry ukľudnilo. Súperovi sa podarilo zabrať v útoku a vyrovnať počet nastrieľaných bodov v druhom polčase. Nám to však stačilo na pripísanie si ďalšieho víťazstva. V poslednom kole našich starší žiaci počas víkendu hostili najprv v sobotu tím ABOVIA 96 Košice a v nedeľu BK 04 AC LB Spišská Nová Ves. V prvom zápase sme chceli ukázať Košičanom prečo sme v doterajšom priebehu sezóny nenašli premožiteľa. Prvá desaťminútovka sa niesla v znamení našich chlapcov. V druhej časti hry súper pritlačil a upravil polčasové skóre na 11 bodov. Polčasová prestávka Interistom pomohla a do druhej polovičky zápasu nastúpili ako vymenení. Súperovi sme za 20 minút dovolili skórovať iba 12 bodov, zatiaľ čo naši chlapci do súperovej sieťky trafili až 46 bodov. Po dvoch výhrach, tak zapečatili svoju neporaziteľnosť a postúpili tak na majstrovstvá Slovenska v kategórii starších žiakov. Interisti vďaka svojej neporazenosti vybojovali právo na usporiadanie finálového turnaja, ktorý sa tak bude konať v dňoch 24.máj až 26.máj v našom domovskom stánku.

Ďalšie zápasy mali na programe aj starší minižiaci, ktorí taktiež na domácej palubovke privítali bratislavské družstvo BSC. V zápase prvého s druhým lepšie začali naši chlapci, ale hostia sa nevzdávali a tak po prvej štvrtine svietilo na tabuli skóre 16-14. V druhej štvrtine sme na súpera pritlačili a vďaka výbornej obrane sme sa dostávali k ľahkým zakončeniam po rýchlych protiútokoch. Do hry zasiahli všetci hráči Interu a spoločnými silami sme BSC porazili rozdielom 19 bodov. Druhý zápas proti nášmu rivalovi sme nezvládli podľa našich predstáv. V poslednom zápase pred blížiacimi sa majstrovstvami Slovenska sme si chceli vyskúšať do zápasu niektoré nové veci. Prvú štvrtinu sme síce vyhrali presvedčivo 21-8, ale tie zvyšné nás súper predčil. Čo je však veľkým pozitívom je to, že aj napriek zvýšenému náporu zo strany súpera sme sa nezľakli a zápas sa nám podarilo dotiahnuť do víťazného konca. Je veľkou škodou, že takéto zápasy nehrávame častejšie počas sezóny. Veríme však, že to bola kvalitná previerka, ktorá nám pomôže na blížiacom sa finálovom turnaji podať čo najlepšie výkony.

Posledným zástupcom žltočiernych počas uplynulého víkendu boli mladší minižiaci. Tí privítali súpera z Trnavy. Zápas vyznel jednoznačne pre našich najmladších hneď od úvodného rozskoku. Prvú štvrtinu sme súpera prevalcovali na oboch koncoch palubovky. Výborný výkon sme podali aj v tej druhej, kedy sme zápas na základe pravidiel SBA ukončili už približne v polovičke tejto časti hry. Skóre 55-4 tak znamenalo ďalšiu výhru pre Inter.

Starší žiaci:
BK Inter Bratislava – ŠBK Junior Levice 99 – 59
(29-16, 34-11, 18-10, 18-22)
BODY:
Malovec 29, Boros 19, Róka 17, Minarovjech 10, Ďurečko 6, Lϋttmerding 6, Koller 5, Hladký 3, Jančok 2, Kollár 0, Paulička 0, Csermák 0 Tréner: R. Ivan
TH: 16/9 – 18/11 FAULY: 16 – 12 TROJKY: 4 - 7

BK Inter Bratislava – ABOVIA 96 Košice 81 – 34
(17-10, 16-12, 22-3, 23-9)
BODY:
Boros 23, Koller 15 Malovec 9, Ďurečko 7, Minarovjech 6 Jančok 6, Kollár 5, Hladkýč, Paulička č, Róka 2, Lϋttmerding 0, Csermák 0 Tréner: R Ivan
TH: 14/7 – 12/5 FAULY: 15 – 15 TROJKY: 9 – 0

BK Inter Bratislava  - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 97 – 26
(31-9, 36-3, 22-6, 8-8)
BODY:
Róka 19, Malovec 17, Jančok 16, Boros 14, Minarovjech 12, Kollár 11, Koller 4, Hladký 3, Lϋttmerding 0, Ďurečko 0, Paulička 0, Csermák 0 Tréner: R. Ivan
TH: 10/8 – 12/5 FAULY: 11 – 7 TROJKY: 3 - 3

Starší minižiaci:
BK Inter Bratislava – ŠŠK BSC Bratislava 62 – 43
(16-14, 14-7, 26-14, 6-8)
BODY:
Golian 19, Randuška 12, Stančík 10, Minarovjech 10, Gašaj 5, Lauko 2, Galis 2, Šabo 1, Konečný 0, Marušinec 0, Ryšavý 0, Šuška 0, Ure 0 Tréner: M. Rosival
TH: 17/10 – 19/9 FAULY: 15 – 12 TROJKY: 0 – 0

BK Inter Bratislava – ŠŠK BSC Bratislava 54 – 52
(21-8, 8-13, 11-14, 14-17)
BODY:
Minarovjech 14, Randuška 10, Galis 9, Golian 9, Gašaj 6, Ure 3, Stančík 3, Falis 0, Konečný 0, Lauko 0, Marušinec 0, Ryšavý 0, Šabo 0, Šuška 0 Tréner: M. Rosival
TH: 17/6 – 21/8 FAULY: 17 – 16 TROJKY: 0 – 0

Mladší minižiaci:
BK Inter Bratislava – MBK AŠK Slávia Trnava 55 – 4
(39-4, 16-0,
, pravidlo SBA o dosiahnutí rozdielu v skóre o 50 bodov sa prestane v stretnutí počítať skóre)