Aktuality

19. kolo: Handlová – Inter 76:95

MBK Handlová – Inter Bratislava 76:95

(20:26, 15:22, 26:21, 15:26)

Prvé víťazstvo pod taktovkou (staro)nového kouča Olega Meleščenka. Prvé víťazstvo na súperovom ihrisku v sezóne 2020/21. To sú dva prívlastky, ktoré nesie stredajší triumf na pôde Handlovej. Tam, kde Inter v októbri prehral 76:83. Zaujímavosťou je, že na opačnej strane stál kouč Danilo Rakočevič, v minulej sezóne asistent Aramisa Nagliča v Interi. A tiež sa proti svojmu bývalému klubu postavili Goran Bulatovič, Saša Jankovič a Dalibor Hlivák. Ani oni však recept na víťazstvo, našťastie, nenašli.

PRVÁ ŠTVRTINA. Inter vyhral systémom štart-cieľ. Veľmi dôležité bolo, že tento raz si nenechal ujsť úvod stretnutia. Naopak, vstúpil doň koncentrovaný a udával tempo. Domáci boli obvykle o krok či dva pozadu.

DRUHÁ ŠTVRTINA. Už v 13. minúte po strele Riša Körnera si Inter utvoril dvojciferný náskok 30:20. Neskôr, v 16. minúte, po koši Michaela Fuseka sa odpútal na 18-bodový rozdiel 42:24. Domáci v týchto chvíľach strácali pôdu pod nohami a len ťažko sa presadzovali proti dobre fungujúcej obrane Bratislavčanov. Tí napokon odchádzali na prestávku s vedením 48:35.

TRETIA ŠTVRTINA. Po zmene strán sa Inter opakovane odpútal na 17 až 19 bodov. Len poľavenie v poslednej minúte tejto periódy umožnilo „baníkom“, aby sa z -14 priblížili na nádejných -8.

ŠTVRTÁ ŠTVRTINA. Akoby Handlovčanom chýbali fyzické či mentálne sily potrápiť dominantný Inter. Ten neomylne kráčal za dôležitým víťazstvom a napokon sa znova odpútal až na 19 bodov. Vyhral 95:76.

REČ ŠTATISTÍK. Komplimenty za solídny výkon na oboch koncoch ihriska si zaslúži celá partia pod taktovkou kouča Meleščenka. Najviac však zažiarili Richard Körner, autor 28 bodov, a Arnas Beručka, ktorý pridal 22. Lautaro López nazbieral 19 bodov, 8 doskokov a 7 asistencií. Michael Fusek zahnal nedávne sklamanie, keď v dvoch reprezentačných dueloch nedostal šancu ani na minútu, dominantným výkonom, po ktorom mal na konte 15 bodov a 9 doskokov. Tento raz sa nám darilo spoza trojkového oblúka, odkiaľ sme premenili 11 z 21 pokusov (52%) a konečne sme nehoreli na čiare trestných hodov, z ktorej sme zužitkovali 26 z 32 šestiek (74%).

ČO ĎALEJ? V sobotu doma, v Eurovia Aréne, privítame rozbehnutý Svit. Teda súpera, ktorého sme 17. októbra v zápase 6. kola SBL zdolali 102:89. Žiaľ, stále sa hrá bez divákov.

HANDLOVÁ: N. Rakočevič 21, Bulatovič 17, Vicentič 10, Jašš 8, S. Jankovič 0 (Zečevič 8, Dolník 6, Hlivák 6, Krčmárik 0, Mátych 0).

Tréner: D. Rakočevič.

INTER: Körner 28, Beručka 22, López 19, Fusek 15, M. Malovec 8 (T. Malovec 3, Koller 0, Galata 0).

POVEDALI PO STRETNUTÍ

Danilo RAKOČEVIČ (tréner Handlovej): „K výkonu nemám čo povedať. Iba toľko, že sa hanbím. Neviem, či sa hanbia aj naši hráči, ale bez charakteru sa hrať nedá. Mrzí ma, že moji zverenci nemajú to, čo majú muži v istej časti tela mať, a to je náš najväčší problém. Samozrejme, česť výnimkám. Štvrtok si zápas na tréningu rozanalyzujeme a budeme veci riešiť.“

Oleg MELEŠČENKO (tréner Interu): „Našim cieľom je od zápasu k zápasu podávať lepšie výkony a sústrediť sa na to, aby dostávali minutáž mladí hráči. Iba tak môžu získať potrebnú sebadôveru. Sústredíme sa najmä na obranu, ktorá je základom vyrovnaných výkonov. Myslím si, že už predchádzajúci zápas v Lučenci odzrkadlil našu prácu a teraz sme sa dočkali víťazstva. Je to dôležitý triumf, pretože sme ho získali na palubovke súpera, a to navyše v Handlovej, kde sa hrá vždy veľmi ťažko. Od výsledku sa musíme odraziť a pracovať na sebe ešte viac.“