Úvodná previerka našich kadetov a starších žiakov dopadla na výbornú

Príprava našich mládežníckych družstiev je v plnom prúde. Pomaly sa začína zápasový kolotoč vo forme prípravných stretnutí. Na prvý predsezónny turnaj vycestovali naši zástupcovia v podobe kadetov pod vedením trénera Romana Ivana a starší žiaci, ktorých mal pod taktovkou Karol Wimmer. Po takmer mesačnej letnej príprave sa naši chlapci tešili, že konečne zúročia tvrdú drinu. Oba celky si chceli vyskúšať, čo sa im podarilo natrénovať počas horúcich letných dní. Tak ako aj kadeti, tak aj starší žiaci si počas štyroch dní postupne zmerali sily s piatimi súpermi.

Kadeti hneď v úvodný deň nastúpili proti družstvu BK Lokomotíva Plzeň. Od začiatku naši chlapci diktovali tempo zápasu. Už do polčasu sme si vytvorili potrebný náskok, ktorý  sme si poľahky dokázali udržať až do konca zápasu, ktorý sme nakoniec vyhrali 78-51. V útoku sa najviac darilo  dvojici Borodovčák a Timo Malovec, ktorí spolu zaznamenali až 36 bodov.

V piatok nás vyznalo domáce družstvo BK Snakes Ostrava. Pokyny trénera Ivana boli jasné a to pokračovať v hre, ktorú sme predviedli vo štvrtok. To sa nám do bodky podarilo plniť a preto nám ani atmosféra, ktorú domáci fanúšikovia vytvorili nerobila problém. Domáci celok sme zdolali jednoznačne rozdielom 21 bodov. V tomto dueli sa najviac darilo až štvorici, ktorú tvorili Matúš Malovec, Borodovočák, Randuška a Matúšov brat Timo.

V sobotu sme mali na programe až dva zápasy. V prvom dueli sme nastúpili proti tímu BCM Orli Prosťejov. Úvod duelu sme zvládli podľa predstáv, keď sme si vypracovali 8 bodový náskok. Postupne sa priebeh zápasu vyrovnal. Prosťejov sa v poslednej desaťminútovke pokúsil o zvrat zápasu vo svoj prospech, ale my sme si už výhru nenechali zobrať z rúk a vyhrali sme v pomere 70-60. V tomto dueli nás bodovo najviac potiahla trojica Timo Malovec, Randuška a Borodovčák.

Druhý super, ktorý nás v ten deň vyzval bolo BK Synthesia Pardubice. V prvej desaťminútovke sme na ihrisku jasne dominovali. Súperovi sme dovolili nastrieľať len 5 bodov, zatiaľ čo my sme premenili až 25. V druhej štvrtine Pardubice využili stratu našej koncentrácie a do polčasu stiahli skóre na 23-31. Po polčasovej prestávke sme sa vrátili ako vymenení a jasne sme ukázali kto má v úmysle si pripísať ďalšiu výhru. Aj tento zápas sme doviedli do víťazného konca a to v pomere 81-46. Najviac sa darilo dvojice Randuška a Timo Malovec. Okrem najlepších strelcov však treba pochváliť aj výkony chlapcov z lavičky, ktorí do zápasu nastúpili plní odhodlania a aj s ich pomocou skóre narástlo do takéhoto rozdielu.

Posledný deň znamenal aj posledný zápas v našej réžii. Po výbornom výkone, ktorým sme zaskočili všetkých našich súperov sme mali jasný cieľ, ktorým bolo ukončiť turnaj bez prehry. K nášmu cieľu sme pristúpili veľmi zodpovedne a už od úvodných minút sme vyhrávali. Našou hrou sme aj naďalej bavili všetkých divákov a pomalými krokmi sme si vypracovali náskok, ktorý každou jednou minútou narastal. Postupne sa náš náskok zvyšoval a zastavil sa až na konečnom skóre 86-51. V poradí piata výhra z piatich zápasoch znamenala, že sme obsadili prvú priečku na tomto turnaji.

Starší žiaci chceli napodobniť svojich starších kolegov a pripísať si päť výhier v rade. Vo štvrtok nastúpili proti maďarskému súperovi Szombathelyi Sportiskola, ktorého zdolali jednoznačne 75-48. Zápas bol už od úvodných minút pevne v našich rukách a tak sme do turnaja vykročili správnou nohou.

Povzbudení výhrou sme nastúpili v druhý hrací deň proti družstvu BCM Orli Prosťejov. Priebeh zápasu bol v tomto stretnutí od začiatku vyrovnaný. Bodovo sme si nevedeli vypracovať vyšší náskok. Húževnatý super nás nútil siahnuť až na dno svojich síl, čo sme nakoniec pretavili v náš úspech. V zápase sa bojovalo o každú jednu loptu. Posledné minúty postavili divákov zo svojich stoličiek nakoľko sa skóre prelievalo z jednej strany na druhú. Po zvládnutej koncovke sme si však pripísali ďalšiu výhru s minimálnym rozdielom jedného bodu.

V sobotu sme mali na programe dva zápasy. V tom prvom sme nastúpili proti domácemu celku BK Snakes Ostrava. Ostravčania sa chceli predviesť pred domácimi fanúšikmi, ale skúsenosti, ktoré sme nabrali počas predchádzajúcej sezóny sme pretavili v našu výhru v pomere 65-52.

Aj v druhom dueli sme nastúpili proti českému družstvu, hoci tento krát proti BK Lokomotíva Plzeň. Do druhého zápasu v tento deň sme vstúpili zodpovedne, keď sme si počas prvej štvrtiny vypracovali mierny náskok. Ten sme si do polčasovej prestávky mierne navýšili a tak sme odchádzali do šatne s dobrým pocitom. Plzeň sa nemienila vzdať a do druhého polčasu nastúpila odhodlane uchmatnúť nám výhru. Naši starší žiaci sa však nezľakli a pokračovali vo svojej hre, čo viedlo do štvrtej výhry na tomto turnaji.

Sokol Pražský mohol byť jediný super, ktorý by nás vedel obrať o prvenstvo na turnaji. Nedeľný zápas tak bol pre nás ten najdôležitejší. My sme samozrejme túto možnosť hneď v úvod duelu zmietli zo stola a na palubovke sme dokazovali prečo sme v doterajšom priebehu turnaja nenašli premožiteľa. O piatej výhre nebolo pochýb a naši starší žiaci si mohli zavesiť zlatú medailu na krk právom.

Zhodnotenie turnaja Romanom Ivanom, ktorý je tréner naši kadetov: „Na tomto turnaji sme mali možnosť vyskúšať aj hráčov, ktorí nedostávali toľko príležitosti v ligových a eyblových zápasoch počas uplynulej sezóny. Niektorí hráči sa  ukázali v celkom dobrom svetle ( Hajko, Grill). Ostatní stále musia na sebe ešte veľa pracovať. Tento turnaj nám dal možnosť vyskúšať si aj nové útočné systémy, ktoré by sme chceli počas sezóny zapracovať do našej hry. Zároveň bolo vidieť rozohranosť reprezentantov.“