Aktuality

Perfektná sezóna,ktorú zakončili naši starší žiaci ziskom majstrovského titulu

V prvý hrací deň naši chlapci nastupovali proti ŠBK Junior Levice. Zápas sme nezačali úplne podľa našich predstáv a po troch minútach sme prehrávali o 6 bodov. Naši chlapci sa však rýchlo spamätali a šnúrou 12-3, ktorú začal Minarovjech dvomi úspešnými strelami po sebe. Aj vďaka tomu sme sa vrátili do vedenia v prvom zápase na finálovom turnaji. Od tohto momentu náš náskok už len narastal. Vynikali sme hlavne v obrane, vďaka ktorej sme nášho súpera prinútili k viac ako dvadsiatim stratám z čoho sa nám darilo úspešne zakončovať rýchle protiútoky. Timo Malovec a Zsolt Boros v tomto ukazovateli vynikali najviac, kedy si obaja pripísali po 4 zisky. Úspešní sme boli aj spoza trojkového oblúka odkiaľ sme premenili až osem pokusov. Do zápasu zasiahli všetci hráči, ktorí boli na final four nominovaní. Najviac sa darilo dvojici Malovec, Róka, ktorí spolu premenili až 30 bodov.

Do druhého zápasu sme vstupovali odhodlane a hlavne s chuťou po piatkovej výhre. Duel sa však začal nervózne na oboch stranách palubovky. Za stavu 2-5 pre Sereď si náš tréner Roman Ivan zobral time- out, aby ukľudnil svojich zverencov. Sereď však pokračovala vo svojej hre a pomalými krokmi si vypracovala mierny 6 bodový náskok. My sme si aj napriek tomu dokázali vypracovať množstvo akcií, žiaľ bez úspešného zakončenia. Druhá štvrtina a trojka Rančíka značila obrat v zápase. Dvoma košmi Róku sme sa priblížili na rozdiel jedného koša. Po dvoch premenených trestných hodoch Minarovjecha sa stav vyrovnal. Alex Róka svojou bojovnosťou pod košom dominoval a po úspešnom koši sa chlapci dostali prvý krát do vedenia. Hra sa opäť vyrovnala a nakoniec sa prvý polčas skončil vyrovnaným skóre 31-31. Úvodných 5 bodov tretej štvrtiny strelil Boros. A ukázal, že Inter prišiel na tento turnaj vyhrať. Sereď však pokračovala v tlaku na loptu a nedovolila naším chlapcom väčší odskok. Zápas sa niesol vo vyrovnanom duchu čo bolo prínosom pre oko diváka. Tretia štvrtina skončila jednobodovým náskokom pre Inter. V poslednej desaťminútovke sa misky váh presýpali z jednej strany na druhú. Naši chlapci bojovali o každú jednu loptu. Skúsený Malovec nás v poslednej minúte stretnutia po premennej trojke dostal do štvorbodového vedenia. Snaha Serede otočiť priebeh zápasu bola markantná. Ale naši chlapci podporený skvelou atmosférou, ktorú pre nich pripravili výborní rodičia si nenechali ujsť boje o zlato a vyhrali v pomere 67-64.

V nedeľňajšom finále sa stretli naši starší žiaci s družstvom BKM Iskra Svit. Oba celky odohrali finálový turnaj s dvoma víťazstvami na konte, čo znamenalo, že víťaz tohto zápasu sa stane majstrom Slovenska v danej kategórii. Stretnutie sme začali lepšie my, keď Malovec otvoril trojkou skóre. Následne po výbornej obrane skóroval Boros spod koša spolu s faulom a mal výhodu jedného trestného hodu, ktorý aj premenil. Chlapci tak od začiatku posledného zápasu jasne ukazovali, kto je v Eurovia Aréne doma. Svit však nezložil zbrane a začal hrať agresívnejšie do koša. Inter si však naďalej udržiaval mierny náskok a po trojke mladého Rančíka sme odskočili na rozdiel 7 bodov. Na väčší rozdiel sme odskočili vďaka trom úspešným košom Minarovjecha a tak úvodná desaťminútovka skončila pomerom 25-11 v prospech žltočiernych. Druhá štvrtina sa začala rozpačito, keď ani jeden celok nedokázal premeniť počas úvodných troch minút kôš. To sa však zmenilo po krásnej akcii Róku s Lűttmerdingom, kedy sme odskočil už na rozdiel 16 bodov. Žltočierni naďalej pokračovali vo svojej hre. V polovici druhej štvrtiny po premenenej Kollerovej trojke viedol Inter už rozdielom 22 bodov. Skóre prvého polčasu uzavrel Lűttmerding. 15 minútová prestávka dodala našim chlapcom ešte viac síl a Svit sme nepustili v úvode takmer k ničomu. Boros premenil 7 bodov v rade a razom skóre narástlo na rozdiel 35 bodov. Hra sa postupne vyrovnala. Skóre tretej štvrtiny sa zastavilo na číslach 69-33. Tréner Roman Ivan v tomto stretnutí zapojil do zápasu všetkých hráčov, ktorých mal k dispozícií. Skóre finálového zápasu sa vyšplhalo na 90-49, čo znamenalo, že Inter sa stal majstrom Slovenska v kategórií starších žiakov.

Najlepším strelcom majstrovstiev sa stal Samuel Misál z BKM Iskra Svit. MVP, čiže najužitočnejší hráč finálového turnaja sa stal náš Zsolt Boros. Na turnaji sa volila aj desiatka najlepších hráčov, ktorí sa volili na základe hlasovania trénerov, prvého rozhodcu, technického komisára a usporiadateľa turnaju. Podľa poradia sa tak vytvorili dve päťky – All Stars „A“ a All Stars „B“. Do All Stars „B“ výberu sa dostali dvaja Interisti – Alex RókaAndrej Kollár. V All Stars „A“ výbere sme mali až trojnásobné zastúpenie, a to - Zsolt Boros, Timotej MalovecMartin Koller.