Aktuality

5. kolo: Handlová – Inter 83:76

MBK Handlová – Inter Bratislava 83:76

(26:20, 21:22, 19:18, 17:16)

Handlová bola súperom nielen hrateľným, ale aj zdolateľným. Napriek tomu, že viedla, s výnimkou krátkeho úseku v prvej desaťminútovke, po celý zápas, Inter sa viackrát dotiahol na rozdiel jediného koša a už-už sa zdalo, že súpera má na lopate. Toto zdanie však klamalo, Handlová v dôležitých chvíľach vždy dokázala dať jeden či dva koše, ktorými sa znova odpútala.

PRVÁ ŠTVRTINA. Úvodné minúty patrili domácim, ale po dvoch trestných hodoch Richarda Körnera sa v 5. minúte ujal vedenia Inter. Stav bol 13:11, no žiaľ, to bolo prvý i posledný raz, čo Bratislavčania viedli. Túto časť napokon vyhrali „baníci“ 26:20.

DRUHÁ ŠTVRTINA. V 13. minúte Handlová odskočila na 12-bodový rozdiel 34:22, no svoj náskok nedokázala ešte viac natiahnuť. Naopak, bol to Inter, kto mal v ďalších minútach mierne navrch, až sa v 19. minúte dotiahol na 39:40. Lenže domáci dokázali odpovedať, a tak sa na prestávku mužstvá rozišli za stavu 47:42 pre Handlovú.

TRETIA ŠTVRTINA. V 25. minúte sa baníci znova odpútali na dvojciferná rozdiel, viedli 62:51 i 63:53, ale Inter znova odpovedal a dotiahol sa po donáške Jara Musila na 60:63. Posledné slovo v tejto časti mal však Dalibor Hlivák, a tak si Bratislavčania do záverečnej časti prenášali 6-bodové manko, stav bol 66:60 pre domácich.

ŠTVRTÁ ŠTVRTINA. Inter sa opakovane priblížil na rozdiel jediného koša a opakovane si nedokázal prikloniť šťastenu na svoju stranu. Minútu a pol pred koncom po trestnom hode Martina Kollera sa dostal na rozdiel jediného bodu – 76:77, čo bola viac ako nádejná východisková pozícia, ale v záverečných momentoch pôsobili Handlovčania sebaistejším dojmom a prvé víťazstvo v sezóne si ustrážili. Vyhrali 83:76.

REČ ŠTATISTÍK. Pod úspech Handlovej sa najväčšmi podpísali bývalí hráči Interu: Saša Jankovič sa zaskvel 30 bodmi, Goran Bulatovič 14 bodmi a rekordnými 15 asistenciami. Pre úplnosť dodajme, že Dalibor Hlivák pridal 7 bodov a na lavičke Handlovej ako hlavný kouč stál Danilo Rakočevič, v minulom ročníku asistent trénera Aramisa Nagliča v Interi. V žlto-čiernom drese sa najviac darilo Lautarovi Lópezovi, autorovi 22 bodov, 6 doskokov a 7 asistencií. Rišo Körner zaznamenal 19 bodov a 7 doskokov, Maurizio Galata mal 14 bodov a 8 doskočených lôpt a Jaroslav Musil prispel 13 bodmi. Nik ďalší dvojcifernú hranicu neprekonal. Opäť sa nám nedarilo z čiary trestných hodov: z 27 sme nepremenili až 11, kým domáci zahodili len 2 zo 16.

ČO ĎALEJ? Cez týždeň si SBL dá prestávku, pokračovať bude – ak sa nič zásadné neprihodí - až víkendovým 6. kolom, v rámci ktorého v Eurovia Aréne privítame Iskru Svit. Vzhľadom na prísne opatrenia sa hrá bez divákov.

HANDLOVÁ: S. Jankovič 30, Jašš 15, Bulatovič 14, Zečevič 9, Bolek 2 (Hlivák 7, Dolník 4, Vicentič 2, Krčmárik 0).

Tréner: D. Rakočevič.

INTER: López 22, Körner 19, Musil 13, Borodovčák 0, T. Malovec 0 (Galata 14, Fusek 5, Beručka 2, Koller 1, M. Malovec 0).

POVEDALI PO ZÁPASE

Danilo RAKOČEVIČ (tréner Handlovej): „Ukázali sme charakter a o víťazstvo sme sa pobili. Verím, že tento triumf, ktorý sme si určite zaslúžili, nás posunie vpred. Gratulujem svojim chlapcom k prvému úspechu v sezóne. Teraz musíme tvrdo pracovať a snažiť sa na tento výkon nadviazať.“

Alberto BLANCO VILA (tréner Interu): „Príčinu prehry vidím najmä v nepremieňaní trestných hodov, ktorých úspešnosť sme mali iba slabých 60%. Nedokázali sme ubrániť Jankoviča, ktorý bol pri streleckej chuti. Dovolili sme mu chytiť sa spoza oblúka a to bol ďalší problém, ktorý nás stál víťazstvo. V závere sme sa napriek tomu vrátili do zápasu, no opäť nás pochovala zázračná ruka Jankoviča.“