Aktuality

Ako si počínali mladí Interisti

Uplynulý víkend mali na programe okrem našich kadetov zápasy aj mladší žiaci a mladší minižiaci. Až štyri zápasy sa odohrali v našej domácej hale EUROVIA Aréna.

V bojoch o 1.-4.miesto v tabuľke západ hostili naši mladší žiaci „čierni“ tím ŠBK Junior Levice. Už v úvodných minútach prvého zápasu sme vybehli na hostí agresívnou obranou, čoho výsledkom bolo, že sme sa ujali vedenia 12-4. V našej hre sme pokračovali aj v druhej desaťminútovke, keď sme svoj náskok postupne zvýšili až na 27 bodov. V druhom polčase Levičania nenašli silu na zvrátenie zápasu vo svoj prospech. Naopak my sme svoje vedenie navýšili na konečný výsledok 74-16. Druhý duel sa niesol v podobnom duchu ako ten prvý. Hostia opäť nevedeli nájsť recept na našu hru, zatiaľ čo my sme dominovali na oboch koncoch palubovky a mohli sme sa tešiť aj z druhej výhry na našom konte.

Našim druhým zástupcom bolo naše „béčko“ mladších žiakov. Žltí odohrali svoje dva zápasy proti mestkému rivalovi MBK Karlovka. Družstvo tvorené prevažne mladšími či menej skúsenými hráčmi vstúpili do zápasu rozpačito. V oboch zápasoch ťahali za kratší koniec, čo nakoniec vyústilo do dvoch prehier. Pre našich mladších hráčov sú to však cenné skúsenosti a aj napriek nepriaznivým výsledkom sa tak posúvajú vpred.

Posledný zástupca, ktorý hájili žltočierne farby počas víkendu boli naši mladší minižiaci. EUROVIA Aréna hostila turnaj v rámci svojej kategórie. Na turnaji sa okrem Interu predstavili aj minižiaci z Karlovky a Senca. My sme svoj prvý zápas odohrali proti susedom z MBK Karlovka. Zápas sme mali plne pod kontrolovu už od úvodného rozskoku. Polčas sme vyhrali v pomere 20-7. Tretia štvrtina, ktorú sme prehrali nám mierne nevyšla, čo sme však zvrátili v tej poslednej. Výbornou obranou sme poslednú časť vyhrali 21-0 a tak sme sa mohli tešiť z výhry. Druhý zápas bol podobný ako ten pred tým. Prvý polčas sa niesol v našej réžii. Tretia štvrtina v tomto zápase nepatrila súperovi, ale nám a tak sme s ešte väčším prehľadom dokráčali aj k druhej výhre na turnaji.