Ako si počínali mladí Interisti

V rubrike ako si počínali mladí Interisti Vám opäť prinášame prehľad zápasov, ktoré sa tento krát už odohrali počas týždňa.

V utorok odohrali naši starší žiaci svoj zápas na palubovke mestského rivala BSC Bratislava v športovej hale na Domkárskej. Úvodné minúty duelu patrili Interistom, ktorí sa ujali 15 bodového vedenia. Do polčasu tento náskok narástol až na 25 bodov. Hra sa v druhom polčase mierne vyrovnala, ale aj napriek tomu sme si poľahky pripísali víťazstvo v pomere 86-53. Bolo to už ôsme víťazstvo v tejto sezóne.

Druhý zápas, ktorý mala naša mládež na programe sa odohral v stredu na domácej palubovke v EUROVIA Aréne. Aj juniori nastúpili tak ako starší žiaci proti BSC Bratislava. Chlapci nastúpili ako z veľkej knihy, keď prvú štvrtinu vyhrali 28-7. V druhej desaťminútovke sme súpera dokázali dokonca ubrániť na nulu, čím sme navýšili náš náskok až na 36 bodov. Vstup do druhého polčasu nám nevyšiel podľa našich predstáv, keď súper ukázal, že aj on vie hrať oku lahodiaci basketbal a stav tretej štvrtiny skončili vyrovnane 22-21. Nič to však nezmenilo na tom, že si Interisti pripísali aj 10. výhru v rade. Bodovo sa presadil najviac Mičuda, ktorý nastrieľal 31 bodov.

Posledný zápas odohrali naši žiaci vo štvrtok. Treba podotknúť, že kvôli medzinárodným turnajom (EYBL a CEYBL) odohrali tento zápas aj chlapci, ktorí vekovo spadajú do mladších kategórií (ročník narodenia 2007 a 2008). Napriek tomu sme úvodnú štvrtinu vyhrali o 8 bodov. Chlapci bojovali zo všetkých síl no v druhej desaťminútovke sa prejavili väčšie skúsenosti nášho súpera z Trnavy. Polčasová prestávka nám pomohla zregenerovať a ďalšie minúty hry boli v našej réžií. S náskokom 27 bodov sme vstupovali do poslednej desaťminútovky. Trnava sa však nemienila vzdať bez boja a využila oklieštenú zostavu našich. Posledná štvrtina vyznela lepšie pre našich hostí ale aj napriek tomu sme sa po záverečnom hvizde rozhodcu radovali z výhry my.