Príprava: USK – Inter 61:71

USK Praha – BK Inter Bratislava 61:71

(18:17, 15:17, 13:25, 15:12)

Úradujúci majster Slovenska absolvoval svoj piaty prípravný zápas, keď si v metropole Českej republiky zmeral sily so svojim tradičným súperom USK Praha. Najmä vďaka výborne zvládnutej tretej štvrtine (25:13) si žllto-čierni pripísali víťazstvo 71:61.

O čosi lepšie začali Bratislavčania, po piatich minútach viedli 11:7, no prvú časť napokon tesne prehrali 17:18. V druhej Pražania vyhrávali 22:17, ale na viac sa im odskočiť nepodarilo. Súperi sa navzájom strážili, na prestávku odchádzal Inter s najtesnejším vedením 34:33. Zlom prišiel v tretej perióde, keď za stavu 48:48 potiahli zverenci kouča Nagliča šnúru 18:0. Po nej mali Bratislavčania navrch 66:48 a kontrolu nad dianím na palubovke nestratili až do záverečného klaksónu. Vyhrali o desať bodov 71:61.

Žlto-čierni majú aktuálne na konte päť prípravných stretnutí, bilanciu si upravili na 2 víťazstvá – 2 prehry – 1 remíza. Ďalší duel odohrajú v utorok v stredu od 18:00 proti Olomoucku. Premiérovo doma, v Eurovia Aréne.

USK: Mareš 14, Sehnal 12, Stevanovič 9, Marič 6, Petružela 0 (Štěrba 10, Křivánek 8, Fuxa 2, Bátovský 0, Vyroubal 0).

Tréner: D. Repeša.

INTER: Funderburk 18, Barač 12, Baťka 11, Skinner 11, Bulatovič 0 (Alcegaire 14, Fusek 3, Ihring 2, Hlivák 0, Kozlík 0).

Tréner: A. Naglič.

TH: 23/14 – 28/19.

FAULY: 24 – 26.

TROJKY: 26/7 – 25/6.