FIBA Europe Cup: Leiden – Inter 80:67

Zorg en Zekerheide Leiden – Inter Bratislava 80:67

(17:17, 15:21, 23:17, 25:12)

Inter chcel v Leidene prekvapiť a nadviazať na minulotýždňové víťazstvo 88:87 s Pécsom. A dlho to vyzeralo tak, že sa mu podarí splniť tento cieľ. Napokon však utrpel prehru z kategórie zbytočných. Ba čo viac, prehral trinásťbodovým rozdielom, ktorý bude musieť v ďalších stretnutiach Európskeho pohára FIBA prácne odčiniť, ak chce myslieť na postup zo základnej A-skupiny.

Bratislavčania stredajšiu partiu v Holandsku rozohrali lepšie. Počas prvej štvrtiny viedli aj o 8 bodov (14:6) a hoci tento náskok stratili ešte do konca desaťminútovky, prvý polčas vyhrali 38:32.

Po zmene strán opakovane odskočili na 9-bodový rozdiel (43:34 a 46:37). Boli jasne lepší, mali iniciatívu, no domáci nepanikárili. A keď začali žlto-čierni zbytočne chybovať, postupne sa dotiahli, až napokon v záverečnej časti prebrali opraty. Inter nedokázal nájsť správnu odpoveď, opory ho nepotiahli, v zlomových momentoch už nepremieňali ani dobré pozície, vrátane tých spod koša. Keď v 38. min Leidenu padla „divoká“ trojka Taylera, odpútal sa na 74:63. Inter nielen, že nedokázal odpovedať a aspoň čosi ukrojiť z tohto rozdielu, ale ešte inkasoval a napokon prehral až o 13 bodov 67:80. Hoci tento rozdiel nezodpovedá priebehu duelu, na to sa už nik pýtať nebude.

Najlepším strelcom spomedzi žlto-čiernych bol Mário Ihring. Dvojciferný nástrel ponúkol už len Lee Skinner s 13 bodmi. Viaceré opory nemali svoj deň a zaostali ďaleko za svojim optimom. Je to však cenná lekcia do ďalších súbojov.

Najbližšie interistov v stredu čaká cesta do Žiliny, kde si v šlágri 7. kola SBL ako líder zmerajú sily s druhým tímom tabuľky. V pohárovej Európe sa predstavia znova o týždeň: v stredu od 22:30 ich čaká zápas na pôde lídra A-skupiny Benficy Lisabon.

LEIDEN: Persons 28, Williams 20, Huggins 14, De Jong 13, Pašalič 0 (De Randamie 5, Cunningham 0, Ververs 0).

Tréner: R. Franke.

BRATISLAVA: Skinner 13, Baťka 7, Funderburk 7, Abrhám 5, Bulatovič 2 (Ihring 15, Browning 6, Bubalo 5, Körner 5, Alcegaire 2).

Tréner: A. Naglič.

TH: 13/10 – 15/10.

FAULY: 19 – 18.

TROJKY: 26/8 - 25/5.

ROZHODCOVIA: Martolini (Tal.), Cihan (Tur.), Grigioni (Tal.).

POVEDALI PO ZÁPASE

Aramis NAGLIČ (tréner Interu): „Držali sme sa tri štvrtiny, ale narobili sme hrozne veľa zbytočných chýb, stratili veľa lôpt. Proti takému tímu s takou individuálnou kvalitou... Je to dobrá skúsenosť, musíme obrátiť list a pripraviť sa na ligový zápas v Žiline.“

Michal BAŤKA (hráč Interu): Zápas sme prehrali v druhom polčase, hlavne v poslednej štvrtine. Vstupovali sme do nej za stavu 55:55. Dali nám rýchlych osem bodov. Udržali to a v závere ešte natiahli. Každý bod bude dôležitý v našej skupine, preto verím, že doma  Leiden zdoláme o viac, než sme tu prehrali. Veľká škoda!“