Ako si počínali mladí Interisti

Až štyri zápasy našej mládeže sa počas uplynulého víkendu odohrali na palubovkách súperov. Jediní starší žiaci hostili na domácej palubovke v sobotu Banskú Bystricu a v nedeľu Žilinu.

Ale začnime našimi najstaršími, ktorí v boji o 1.-6.miesto vycestovali do Považskej Bystrice. Prvá štvrtina zápasu sa vyznačovala útočným basketbalom, zatiaľ čo chyby v obrane bolo badať na oboch koncoch palubovky. Po desiatich minútach hry svietilo na tabuli skóre 29-22 v náš prospech. Do druhej štvrtiny sme vstúpili odhodlane navýšiť svoj náskok. To sa nám do značnej mierny aj poradilo. V druhom polčase sa náš súper snažili zvrátiť priebeh duelu na svoju stranu, ale my sme si svoje vedenie ustrážili a pripísali si celkovo už 21. výhru v tejto sezóne.

Jediný zástupca ako sme už spomínali, ktorí nás reprezentoval na domácej pôde boli naši starší žiaci. V sobotu privítali tím ŠKP BBC Banská Bystrica. V 1. kole nadstavbovej časti sme začali bravúrne, keď sme do polčasu dokázali súperovi nastrieľať dovedna 49 bodov. Zatiaľ, čo v našom koši skončilo 16 bodov. Druhý polčas sa niesol v podobnom duchu ako prvý. My sme pokračovali vo svojej hre a našim fanúšikom sme neraz ukázali oku lahodiacu akciu. Naopak na súperovi bola vidieť beznádej hlavne na rozohrávke.  My sme si tak poľahky dokráčali k víťazstvu v pomere 96-32. V nedeľu do Bratislavy zavítal tím zo Žiliny. Aj v tomto zápase sa ukázali jasné papierové predpoklady a my sme bez problémov dokráčali aj v tomto zápase do víťazného konca v pomere 98-43.

Najmladší zástupca, ktorý nás počas víkendu reprezentoval boli starší minižiaci. Tí museli svoje zápasy odohrať na základnej škole Holíčska v bratislavskej Petržalke, ktorá je domovským stánkom nášho odvekého mestkého rivala BSC Bratislava. V chorobou oklieštenej zostave sme nastúpili proti „žltým“. Úvod zápasu sme zvládli bravúrne, keď sme sa ujali vedenia 19-8. Aj v druhej štvrtine sme pokračovali v nastolenej hre, kedy sme nášho súpera dokázali ubrániť na 6 bodov. V druhom polčase BSC vytiahlo na nás celoplošnú agresívnu obranu, vďaka čomu stiahli naše vedenie na 14 bodov. Do poslednej štvrtiny sme nastúpili s cieľom udržať naše vedenie a nezdramatizovať priebeh duelu. Čo sa nám nakoniec aj podarilo a pripísali sme si víťazstvo v pomere 53-43. Druhý zápas proti „modrým“ sme očakávali náročný zápas. Modrí zachytili prvé minúty zápasu a ujali sa vedenia 19-10. Napriek enormnej snahe nám útok nevychádzal ako by sme si predstavovali. BSC hralo jednoducho, čo sa odzrkadlilo na polčasovom skóre 37-22 pre modrých. V druhom polčase sme nastúpili s odhodlaním otočiť zápas vo svoj prospech. Druhý polčas sme síce zabrali a dokázali ho vyhrať, ale to však nestačilo a súperovi sme podľahli. Tretí zápas sme hrali opäť proti týmu „žltých“. Prvý polčas sme dokázali vyhrať aj napriek úzkej rotácii a zranenému kapitánovi nášho družstva. V druhom polčase našu únavu súper využil a dotiahol zápas do predĺženia. Predĺženie lepšie zvládol náš súper, ktorému sme nakoniec podľahli rozdielom 5 bodov.