Semifinále 2: Svit – Inter 74:95

BK ISKRA SVIT (4.) – BK INTER BRATISLAVA (1.) 74:95

(19:20, 23:16, 12:30, 20:29)

STAV SÉRIE 0:2

Inter cestoval pod Tatry s vedomím, že ak po sobotnom domácom víťazstve zvládne aj druhý zápas semifinálovej série, utrhne sa do brejku, za stavu 2:0 bude už na polceste do finále, navyše tretí duel bude hostiť doma, v Eurovia Aréne na Pasienkoch. Stálo za to zabojovať o takú príležitosť.

Lenže pred vlastným publikom to bol sprvoti úplne iný Svit. Nie ten, ktorý videli fanúšikovia v sobotu v hlavnom meste. Iskra od úvodu bojovala, bola koncentrovaná Aj keď skóre trojkou otvoril hosťujúci Baťka a Inter viackrát viedol rozdielom jedného až dvoch košov, domáci nikdy nestratili kontakt so súperom. V druhej časti sa družstvá opakovane vystriedali vo vedení, jej záver však Sviťania vyhrali 9:2, a tak z 33:34 za necelé tri minúty otočili na polčasových 42:36. Inter vpredu len hľadal rytmus, vzadu mu problémy robili Avramovič s Baldovským, ktorí do prestávky stihli dokopy 27 bodov (19 a 8).

Po zmene strán však prišli chvíle Interu: bol koncentrovanejší, dôraznejší, a tak v 34. min po Abrhámovej trojke otočil na 47:46. Zakrátko po Baračovom koši viedol 49:48. Potom síce zaúradovali rozhodcovia, keď v krátkom časovom slede odpískali faul Abrhámovi, Baťkovi aj Skinnerovi. Z palubovky musel zísť domáci Baldovský, na čiaru trestných hodov sa postavil Gajan a Sviťanom prinavrátil vedenie (51:49). To podčiarkol, znova z trestného hodu, Davis – 52:49. Lenže Inter sa nezastavil, kontroval a opakovane sa ujal vedenia 53:52 a 55:53. V nasledujúcich momentoch zlomil zápas vo svoj prospech. Ešte do konca tretej desaťminútovky potiahol šnúru 11:1, po ktorej mal pred poslednou časťou náskok 66:54. A v nej pokračoval, až v 33. min po Mrvišovom smeči vyhrával 74:56. Najviac sa nožnice roztvorili na 26 bodov po Kuffovej trojke v 38. min, keď Inter viedol 90:64. Napokon zvíťazil 95:74.

Strelecky sa z interistov najviac darilo Leemu Skinnerovi, ktorý dosiahol double-double za 17 bodov a 11 doskokov. Double-double dosiahol v druhom zápase v rade aj Michael Fusek. Na 15 bodov a 10 doskokov (z toho 5 útočných) mu stačilo stráviť na palubovke necelú štvrťhodinu. Na 12 bodoch sa zastavil David Abrhám a dvojciferný bol aj 11-bodový Tomáš Mrviš.

Semifinálová séria pokračuje už v sobotu v hlavnom meste, keď sa dianie opäť presťahuje do Eurovia Arény, kde domáci Inter privíta Podatrancov. Keďže sa hrá na štyri víťazstvá, celkom isto sa dočkáme aj pokračovania vo Svite. Pravda, to až na budúcu stredu.

SVIT: Avramovič 19, Washburn 11, Baldovský 10, D. Davis 6, Guillory 6 (Gajan 7, Bizub 6, Vučičevič 5, Galata 4, Ščavnický 0).

Tréner: M. Madzin.

INTER: Skinner 17, Abrhám 12, Kinney 8, Barač 7, Baťka 6 (Fusek 15, Mrviš 11, Bulatovič 8, Perkovič 5, Kuffa 3, Kozlík 3).

Tréner: A. Naglič.

TH: 25/15 – 12/8.

FAULY: 15 – 24.

TROJKY: 22/7 – 26/11.