20. kolo: Levice – Inter 77:92

BK Levickí Patrioti – Inter Bratislava 77:92

(21:19, 15:25, 32:22, 9:26)

Prvý zápas v kalendárnom roku 2020 vyšiel basketbalistom Interu na výbornú, hoci sa troška pohrali s nervami svojich verných priaznivcov. V prestížnom meraní síl prvého s tretím, resp. úradujúceho majstra proti držiteľovi pohára, však napokon dokázali zvíťaziť na levickej palubovke o 15 bodov.

Po vyrovnanej úvodnej časti sa interisti v druhej dostali na koňa, lepšie bránili, umnejšie kombinovali, a tak sa odpútali až na deväťbodový rozdiel (32:23). Náskok však ďalej nezveľaďovali, naopak, Levice sa dotiahli na 36:38. Záver prvého polčasu ale patril žlto-čiernym, ktorí napokon odchádzali na prestávku s vedením 44:36.

Hneď po zmene strán odskočili Bratislavčania na dvojciferný rozdiel 46:36, ale potom poľavili. Diery v obrane využívali Patrioti, aby najprv vyrovnali a potom sa ujali vedenia. Našťastie, v ofenzíve Inter nachádzal odpovede, a tak sa udržal v sedle. Ba pred koncom tretej desaťminútovky sa znova ujal vedenia. V záverečnej štvrtine to už bola väčšinou hra na jeden kôš. Inter dominoval na oboch koncoch ihriska, domácich udržal na chudobných 9 bodoch a napokon triumfoval 92:77. Levice teda zdolal aj po tretí raz v tejto sezóne.

Strelecky sa najviac darilo Kenneymu Funderburkovi, autorovi 27 bodov. Richard Körner prispel 13 a Michal Baťka 12 bodmi. Za zmienku určite stojí aj 9 asistencií Mária Ihringa (pri jedinej stratenej lopte).

Doma sa po prvý raz v roku 2020 predstavia žlto-čierni už najbližšiu stredu, keď v Eurovia Aréne privítajú Lučenec. Čaká nás teda ďalší prestížny súboj, boj prvého s druhým!

LEVICE: Perovič 26, Bojanovský 16, Bachan 9, Krajčovič 9, Hot 5 (Žiak 8, Harris 4, Danielič 0, Hill 0, Kirves 0).

Tréner: M. Madzin.

INTER: Funderburk 27, Baťka 12, Skinner 8, Ihring 7, Abrhám 5 (Körner 13, Kozlík 9, Fusek 4, Alcegaire 4, Bulatovič 3).

POVEDALI PO ZÁPASE

Michal MADZIN (tréner Levíc): „Ťažko sa to hodnotí, pretože ten konečný stav určite neodzrkadľuje to, čo bolo na palubovke. Chlapci nechali na ihrisku všetko, boli do nitky zničení fyzicky, ale aj mentálne po takejto prehre. Musím povedať, že vo veľkej časti zápasu boli pasáže a výkony, ktoré boli na veľmi dobrej úrovni.“

Aramis NAGLIČ (tréner Interu): „Nechali sme si trochu ujsť tretiu štvrtinu, ale potom sme zareagovali tak, ako sme mali. Gratulujem mojim chlapcom, ukázali sme, prečo sme majstrovský tím. Takto sa to má hrať!“