17. kolo: Lučenec – Inter 68:59

BKM Lučenec – Inter Bratislava 68:59

(23:11, 15:19, 16:13, 14:16)

Basketbalisti Interu absolvovali premiéru pod taktovkou staronového trénera Olega Meleščenka. Po dlhej, takmer mesiac trvajúcej, vynútenej prestávke sa pomalšie rozbiehali, čo ich napokon stálo zápas. Favorizovanému Lučencu napokon podľahli a majú s ním v tejto sezóne bilanciu 1-2.

PRVÁ ŠVRTINA. Inter v úvodnej štvrtine nevedel nájsť správny rytmus v ofenzíve a keďže v defenzíve tiež nie vždy dokázal zastavovať Lučenčanov, prvú štvrtinu prehral 11:23 a utvoril si tak manko, ktoré ho ako guľa na reťazi priviazaná k nohe ťažilo po celý zvyšok stretnutia.

DRUHÁ ŠTVRTINA. V druhej štvrtine to bol Inter, kto vedený s chuťou hrajúcim Arnasom Beručkom mal viac z hry. Krátko pred prestávkou sa dotiahol na 6-bodový rozdiel (30:36) a polčas napokon prehral 30:38, čo nebola bezvýchodisková pozícia.

TRETIA ŠTVRTINA. I keď sa Inter po zmene strán dotiahol aj na 33:38, hostia rýchlo odskočili na dvojciferný rozdiel a s problémami si ho dokázali udržiavať. Pred poslednou časťou vyhrávali 54:43.

ŠTVRTÁ ŠTVRTINA. Richard Körner, Jaroslav Musil a Michael Fusek trafili v úvode záverečnej časti dôležité koše, Inter potiahol šnúru 10:0, dotiahol sa na rozdiel jedného jediného bodu – 53:54. Dráma? Ani nie, Lučenec nespanikáril, rýchlo kontroval, odpútal sa a záver kontroloval. Vyhral 68:59.

REČ ŠTATISTÍK. Najlepším strelcom zápasu bol Arnas Beručka, autor 26 bodov (16 dosiahol v prvom polčase). Už len Richard Körner dosiahol dvojciferný nástrel – dal 10 bodov. Za zmienku stojí aj 11 doskokov Lautara Lópeza a 5 blokov Michaela Fuseka. Za dva body sme strieľali presnejšie než súper, za tri len o málo nepresnejšie. Zato trestné hody – to bola opäť katastrofa, keď sme premenili len dva z tucta. Aj tam treba hľadať príčinu prehry...

ČO ĎALEJ? Cez víkend máme voľno. Budúcu stredu by sme sa mali predstaviť v Handlovej. Doma by mal Intrer hrať najbližšie v sobotu 12. decembra, keď privíta Svit.

LUČENEC: Rób. Rožánek 23, Murray-Boyles 13, Hawkins 9, Zorvan 6, Holloway 2 (Jackuliak 5, Brown 4, Anikienko 4, Rich. Rožánek 2).

Tréner: P. Jankovič.

INTER: Beručka 26, Körner 10, Fusek 6, López 5, T. Malovec 2 (Musil 9, Boros 1, Koller 0, M. Malovec 0, Borodovčák 0, Galata 0).

TH: 11/10 – 12/2.

FAULY: 17 – 16.

TROJKY: 25/8 – 25/7.