Aktuality

28. kolo: Svit - Inter 79:77

Keď sa Inter v novembri predstavil vo Svite, bol z toho jednoznačný triumf 106:69, no očakávať obdobný scenár aj pred duelom 28. kola by bolo viac než trúfalé. Aktuálne šiesty Svit totiž dokáže potrápiť každého súpera, zvlášť doma. Veď pod Tatrami už stratili body Levice, Žilina, či naposledy, uplynulú sobotu aj Prievidza.

Interisti v úvode okúsili čosi zo svojej medicíny, keď na nich Sviťania vedení skvelým Carrom nabehli nabudení a o poznanie sústredenejší. Vďaka tomu Podtatranci odskočili zo 6:4 na 13:4 a tempo diktovali aj naďalej. Už v 10. min sa odpútali na dvojciferný rozdiel 19:9 a periódu nakoniec vyhrali 22:9. A bolo horšie: Sviťania v druhej štvrtine opakovane vyhrávali aj o 15 bodov a s týmto rozdielom odchádzali aj na prestávku.

Nie je ťažké si domyslieť, čo tréner Naglič povedal svojim zverencom v šatni, ale z nej vybehli správne nastavení, dominovali v obrane a odrazu im nechýbala sebadôvera ani v zakončení. Postupne tak zmazali manko a už v 29. min sa Funderburk postaral o vyrovnanie 57:57. Potom domáci využili chyby hostí, do poslednej časti išli s náskokom 62:59. V nej sa mužstvá opakovane vystriedali vo vedení. Inter po Skinnerovom koši vstupoval do poslednej minúty v lepšej pozícii, keď vyhrával 77:75. Lenže kapitán potom zahodil strelu za dva body, a tak Andrews vyrovnal na 77:77. Inter mal čas niečo vymyslieť, ale Abrhámova strela za tri nepatrila medzi najlepšie pripravené. V koši neskončila, domáci mohli hrať až do konca, čo vedno z klaksónom využil hrdina zápasu Carr. Trafil a strhol víťazstvo na stranu Sviťanov – 79:77. Inter tak utrpel štvrtú prehru v aktuálnej sezóne SBL, po ktorej však naďalej neohrozene vedie tabuľku.

Najlepším strelcom spomedzi žlto-čiernych bol Richard Körner, autor 18 bodov. Kenney Funderburk skončil so 16. Michal Baťka dosiahol double-double za 12 bodov a 15 doskokov. Rovnako 12 bodov si pripísal David Abrhám. Kapitán Lee Skinner prispel 10 bodmi.

Slovenská basketbalová liga si teraz dáva dlhšiu prestávku, ktorá potrvá až do konca februára. Interistov však uvidíme v Eurovia aréne aj budúci týždeň: v utorok 11. februára si vo štvrťfinále Slovenského pohára v mestskom derby zmerajú sily s prvoligovou Petržalkou. V prípade, že túto prekážku zvládnu – čo sa považuje takmer za samozrejmosť, v piatok a azda aj v sobotu (teda 14. a 15. februára) ich čaká finálový turnaj Budiš Slovenského pohára v Prievidzi. Po ňom bude nasledovať prestávka vyhradená pre reprezentačné stretnutia. Najbližší domáci ligový zápas tak príde na rad až v sobotu 29. februára, keď na Pasienky zavítajú Levice.

SVIT: Carr 39, I. Johnson 10, Stuteville 8, Andrews 8, Baldovský 3 (Avramovič 8, Bizub 3, Findura 0).

Tréner: R. Jugo.

INTER: Funderburk 16, Baťka 12, Skinner 10, Ihring 8, Bulatovič 0 (Körner 18, Abrhám 12, Vlahovič 1, Fusek 0, Alcegaire 0).

POVEDAL PO ZÁPASE

Aramis NAGLIČ (tréner Interu): „Nezaslúžili sme si vyhrať. Zaslúžil si to Svit, pretože jeden seriózny a kvalitný tím ako my, nemôže takto vstúpiť do stretnutia. Stratili sme veľa energie, aby sme sa dostali späť do hry. Polčas bol o 15, čo je strašne veľa. Budeme ešte o tom hovoriť a zanalyzujeme si tento zápas. Toto sa nemôže stávať. Je to zlý signál a musíme s tým niečo robiť.“