Aktuality

21. kolo: Prievidza – Inter 86:80

BC Prievidza – Inter Bratislava 86:80

(21:13, 24:27, 21:17, 20:23)

Tréner Oleg Meleščenko už po sobotnom víťaznom zápase proti Handlovej varoval, že proti Prievidzi treba vybehnúť na palubovku inak, s vyšším odhodlaním, sústredenejší, hladnejší. Nepodarilo sa to celkom podľa predstáv a hoci potom interisti robili, čo mohli, duel do víťazného konca nedoviedli. Po štyroch víťazstvách v rade rak prišla prehra. Prievidza, prekvapivo, po návrate z karantény vyhrala aj svoj tretí duel.

PRVÁ ŠTVRTINA. Od stavu 8:9 sme súperovi trestuhodne dovolili odskočiť na 17:8 a „baníci“ tak pochopili, že opäť môžu uhrať dobrý výsledok. Vlialo im to krv do žíl a viditeľne z toho ťažili v ďalšom priebehu. Inter úvodnú časť prehral 13:21.

DRUHÁ ŠTVRTINA. Inter ju vyhral 27:24, ale nedalo sa nevidieť, že má problémy so zastavovaním súperovej ofenzívy. Na prestávku však odchádzal len s 5-bodovou stratou (40:45).

TRETIA ŠTVRTINA. Prievidza držala Inter na dištanc, v 25. minúte po donáške Mateja Majerčáka viedla dvojciferne 56:46 a o čosi neskôr po koši Mihu Vašla aj 58:48. Hoci sa Bratislavčania potom opakovane dotiahli na trojbodový rozdiel, Hornonitrania sa ešte pred koncom štvrtiny odpútali na sľubných 66:57.

ŠTVRTÁ ŠTVRTINA. Keď Majerčák v 31. minúte zvýšil na 69:58, Inter skúšal so zápasom čosi spraviť, priblížil sa na šesť bodov, ba v poslednej minúte ešte bližšie, na 80:84, ale čo z toho, keď sa mu nepodarilo zavŕšiť obrat? Prehral 80:86.

REČ ŠTATISTÍK. Lautaro López utvoril nový rekord sezóny 2020/21, keď nastrieľal 35 bodov. Pridal k nim aj 10 doskokov a 4 asistencie. Arnas Beručka dosiahol 17 bodov, Richard Körner 14 a Michael Fusek 10. Žiaľ, piati hráči z lavičky tento raz prispeli dokopy iba jediným košom. Súper hral kolektívnejšie, čo sa odrazilo aj v počte asistencií (9-20).

ČO ĎALEJ? Už v stredu sa predstavíme vo Svite, s tamojšou Iskrou si to rozdáme o štvrtú priečku.

PRIEVIDZA: Vašl 21, Louiserre 13, Majerčák 12, Bjeletič 10, Robertin 10 (Sitton 17, Matuška 3, Lukáč 0, Pasovský 0).

Tréner: M. Helmecy.

INTER: López 35, Beručka 17, Körner 14, Fusek 10, M. Malovec 2 (Koller 2, Borodovčák 0, Galata 0, Randuška 0, T. Malovec 0).

Tréner: O. Meleščenko.

TH: 7/6 – 24/17.

FAULY: 24 – 19.

5 FAULOV: 38. Robertin – 33. Beručka.

TCH: 33. Beručka.