8. kolo: SNV – Inter 80:50

Spišskí Rytieri – Inter Bratislava 80:50

(20:11, 26:12, 15:12, 19:15)

V úvode nového ročníka Inter, navyše bez absentujúceho Richarda Körnera, príjemne prekvapil, keď zdolal ambicióznu Spišskú Novú Ves 90:86. Teraz, takmer s odstupom mesiaca, si už Spišiaci dali veľký pozor, aby sa nemuseli znova červenať. O vtedajšom profesorskom výkone teraz nemohlo byť ani reči, domáci po dobrom, koncentrovanom výkone vyhrali o 30 bodov.

PRVÁ ŠTVRTINA. Inter sa v úvode ujal vedenia 4:0, vyhrával aj 6:4, ale to bolo naposledy, čo mal navrch. Rytieri odskočili aj na 11 bodov a túto časť nakoniec vyhrali o 9 – 20:11.

DRUHÁ ŠTVRTINA. Budíček neprišiel, strata žlto-čiernych narastala. Problémy mali najmä v ofenzíve, presadzovali sa len sporadicky, kým v pohode hrajúci Spišiaci získali nielen sebavedomie, ale aj 25-bodový náskok.

TRETIA ŠTVRTINA. Po prestávke prestalo padať aj domácim, ale čo z toho, keď Inter dosiahol za desaťminútovku len 12 bodov, kým domáci pokračovali v dôraznej obrannej hre, v ktorej sa dopúšťali len minima chýb.

ŠTVRTÁ ŠTVRTINA. O víťazovi bolo dávno rozhodnuté, otázkou bola už len podoba konečného skóre. Hoci domáci dvakrát odskočili až na 35 bodov, Inter dokázal aspoň troška skorigovať. I tak nožnice zostali roztvorené na 30 bodoch pri konečnom skóre 50:80 (z nášho pohľadu).

REČ ŠTATISTÍK. Jediného dvojciferného strelca sme našli v Arnasovi Beručkovi. Aj on však so 14 bodmi zaostal za svojim priemerom. Za zmienku stojí azda ešte 10 doskokov Michaela Fuseka. Hoci sme v premieňaní trestných hodov tento raz nesklamali (12/10), rozdiel bol v streľbe z pola – domáci dosiahli úspešnosť takmer 51%, my len 30,5% i v streľbe za tri body (17/6 – 27/4) a aj to vypovedá o kvalite spišskej defenzívy.

ČO ĎALEJ? V stredu 28. októbra sa predstavíme v Leviciach na palubovke Patriotov, ktorým sa po celkom úspešnom vstupe do sezóny prestalo dariť a budú sa tak snažiť chytiť práve proti Interu. V sobotu 31. októbra budeme konečne hrať znova doma, keď v Eurovia Aréne za zatvorenými dvermi privítame nebezpečný Lučenec, aktuálne druhé mužstvo SBL.

RYTIERI: Spencer 14, Garrett 10, Baťka 8, Antoni 8, Nikolič 6 (Stevanovič 10, Čekovský 10, Krjaňák 6, Židzik 6, Hasaj 2, Javorský 0, Mrviš 0).

Tréner: T. Hojč.

INTER: López 9, Körner 8, Musil 4, Fusek 2, M. Malovec 0 (Beručka 14, Koller 4, T. Malovec 4, Borodovčák 3, Galata 2, Boros 0, Randuška 0).

POVEDALI PO ZÁPASE

Teo HOJČ (tréner SNV): „Som veľmi rád, že chlapci takmer do bodky splnili to, čo sme si povedali pred zápasom. Vedeli sme o silných stránkach Interu a podarilo sa nám ich eliminovať, za čo chlapcom patrí vďaka. Pohľad na tabuľku je síce pekný, ale musíme zostať nohami pevne na zemi, liga sa ešte len rozbehla. Musíme zostať hlavne koncentrovaní, nesmieme lietať v oblakoch a aj naďalej tvrdo pracovať.“

Alberto BLANCO VILA (tréner Interu): „Chcem pogratulovať súperovi. Myslím si, že toto je najlepší tím ligy a dokázal to. Domáci boli agresívni hlavne v obrane, doslova nás ňou vystrašili a my sme proste nemohli hrať. V niektorých momentoch to vyzeralo, ako by hral juniorský tím proti seniorskému. Musíme sa z tejto prehry poučiť, trénovať a ísť ďalej.“