Ako si počínali mladí Interisti

Mikulášsky víkend okrem čokoládovej nádielky priniesol aj kopec zápasov v podaní našej mládeže. Na programe sme mali dovedna 5 zápasov. Na všetky svoje zápolenia sme nastúpili na horúcich pôdach našich súperov.

Ako prví sa predstavili naši juniori, tí vycestovali najprv do Levíc a neskôr do Nitry. V Leviciach sme už od úvodného rozskoku dominovali na oboch koncoch palubovky. Polčasové skóre 43-29 jasne dokazovalo kto má navrch v tomto zápase. Postupnými krokmi sme si náskok zvyšovali a po štyridsiatich minútach sme sa mohli radovať zo zaslúženého víťazstva.

Juniori svoj druhý zápas odohrali proti silnej Nitre. Zápas sa nezačal vyvíjať podľa našich predstáv, ale aj napriek tomu sme so súperom stíhali držať krok. Postupne sa však v zápase začal prejavovať fakt, že juniorskú ligu hráme s prevažne mladšími hráčmi. Fyzická vyspelosť nášho súpera sa naplno prejavila a zápas prevzal do svojich rúk. Konečné skóre s rozdielom 11 bodov znamenalo našu prehru.

Počas víkendu sa po prvý krát predstavili aj naši najmenší. Mladší minižiaci vycestovali na svoj prvý súťažný turnaj, ktorý sa konal v domovskom stánku BSC Bratislava. Prvý zápas proti stálici v mládežníckych kategóriách MBK Karlovka sme začali celkom dobre. Prvú štvrtinu sme prehrali iba o 5 bodov. Zlom však nastal v tej druhej. Karlovka si vytvorila vysoký náskok, ktorý si udržala počas celého stretnutia.

V druhom zápase sme si merali sily s rovesníkmi z Trnavy. Aj napriek absencii najskúsenejších hráčov, ktorí pomáhali svojim starším kolegom na turnaji v Ostrave sa chlapci nezľakli a do zápasu vstúpili odhodlaní vyhrať. Prvú štvrtinu sme síce prehrali ale v tých ostatných sme mali zápas v našich rukách. Výborný výkon podal najmä Camagro, ktorý k výhre prispel 10 bodmi.

Zápasový kolotoč sme ukončili stretnutím proti rivalom s BSC Bratislava. Domáce družstvo hnané svojimi fanúšikmi nám pripravilo náročný zápas. V prvej štvrtine sme ešte ako tak držali krok ale postupne sa začala prejavovať naša zápasová neskúsenosť. Chlapci síce zápas prehrali ale treba ich pochváliť za bojovný výkon a chuť hrať basketbal.