Ako si počínali mladí Interisti

Počas uplynulého víkendu vstúpili do súťažného kolotoča aj ďalšie mládežnícke družstvá. Tento krát to boli juniori, starší žiaci a mladší žiaci. Všetky tri kategórie mali na programe dva zápasy.

Juniori už  v piatok nastúpili proti rovesníkom z BKM SPU Nitra. Úvodné minúty boli z našej strany rozpačité. Ale postupne sme začali diktovať tempo zápasu a prvú štvrtinu sme vyhrali rozdielom 12 bodov. V druhej desaťminútovke sa tempo hry vyrovnalo, čo však nezabránilo tomu, že do polčasovej prestávky sme vstupovali s náskokom 14 bodov. Tlak zo strany Nitry bol v druhom polčase enormný, ale Interisti sa s ním dokázali vyrovnať a pripísať si prvú výhru v sezóne.

V druhom zápase sme nastúpili proti družstvu ŠBK Junior Levice, ktoré si minulú sezónu vybojovalo titul majstrov Slovenska. Úvodný kôš strelili Levičania, ktorí sa postupne ujali vedenia 9-7. Nám sa následne poradili premeniť dva trojbodové pokusy a razom sme viedli my 13-9. Košom Sedláka sa skóre úvodnej štvrtiny upravilo na 22-15 pre žltočiernych. Druhá štvrtina začala dvoma košmi Tima Malovca. Levičania na nás však tlačili v obrane, čím sa im podarilo vyrovnať priebeh hry a skóre prvého polčasu upravili na rozdiel 6 bodov. Polčasová prestávka viacej prospela nášmu družstvu, ktorému sa vďaka kolektívnemu výkonu podarilo vyhrať tretiu štvrtinu 28-18. V poslednej štvrtine sa hosťujúci tím snažil nakloniť misky váh na ich stranu, ale skúsenosti nášho družstva sme pretavili do druhého víťazstva.

Pri zápasoch našich juniorov treba spomenúť najmä to, že väčšiu časť družstva tvoria najmä našich kadeti.

Druhý náš zástupca, ktorý nás reprezentoval počas víkendu boli starší žiaci. Tí vo svojom úvodnom zápase nastúpili proti družstvu z Handlovej. Úvod duelu bol ako z veľkej knihy, kedy sme vyhrávali už 9-2. V tomto tempe sme pokračovali počas celej prvej štvrtiny, ktorú sme nakoniec vyhrali 27-11. Handlová však nezaháľala a skóre zápasu sa snažila okresať, čo sa im do konca druhej desaťminútovky podarilo na 43-32. Úvodné minúty tretej štvrtiny sme šnúrou 11 bodov navýšili náskok na 20 bodov. Víťaz zápasu bol viac menej už jasný. Naši starší žiaci sa tak mohli tešiť z úvodného víťazstva v pomere 75-61.

V nedeľnom zápase naši chlapci nastúpili proti tímu MBA Prievidza. Prvá desaťminútovka lepšie vyznela pre nášho súpera, ktorý sa ujal jednobodového vedenia. Ani v druhej štvrtine sme nevedeli nájsť recept na Prievidžanov, ktorí pokračovali vo svojej hre a využili našu nekoncentrovanosť a navýšili svoj náskok na 11 bodov. Po dohovore trénera Wimmera, chlapci zmenili svoj prístup a razom Interisti obrátili priebeh zápasu vo svoj prospech. Vývoj zápasu už nepustili zo svojich rúk a dokázali si pripísať druhú výhru.

V úvodom zápase aktuálnej sezóny v kategórií mladší žiaci, kde budú naše farby hájiť dve mužstvá, privítalo družstvo "čiernych" na domácej palubovke tím B.S.C Bratislava. Od úvodu prvého zápasu bolo vidieť na oboch stranách mnoho nepresností. Laxný prístup k zápasu zo strany našich hráčov dovolil súperovi tvoriť, naopak my sme hrali dosť individualisticky a v obrane sme prepadávali. Úvodný tlak sme ustáli a dokázali sme si vypracovať do polčasu dvojciferný náskok. Ten sme v druhom polčase síce stratili, no aj napriek tomu sme dokázali zvíťaziť v pomere 52:45.

Po kvalitnej sprche zo strany trénerov vybehlo na druhý zápas iné družstvo. Chlapci zvýšili agresivitu v obrane a tvrdou osobnou obranou napádali svojho súpera hneď po rozohraní. Ten na to nevedel zareagovať, čo viedlo k veľkému počtu stratených lôpt. Z nich sme ťažili do rýchlych protiútokov. Keď sa k tomu pripojila aj kolektívna hra, mohli sme sa na konci druhého zápasu tešiť z víťazstva 51:29. Chlapci si musia uvedomiť, že do každého zápasu treba ísť naplno. Veríme, že sa poučili a tešíme sa na ďalšie boje a sezóne.