Ako si počínali mladí Interisti

Počas uplynulého víkendu bol na programe turnaj žiakov v bojoch o 1.-8.miesto. Náš domovský stánok EUROVIA Aréna mal tú česť hostiť toto podujatie. Na programe bolo dokopy 6 zápasov. V troch z nich sa predstavili aj naši chlapci. V sobotu na obed sme odohrali duel proti mestkému rivalovi BSC Bratislava. Od úvodných minút sme na súpera vytiahli agresívnu osobnú obranu, s ktorou mal problém vysporiadať sa počas celého zápasu. Duel sme bez problémov doviedli do víťazného konca v pomere 85-29.

V druhom zápase nás preverilo družstvo BA Čaňa. Tak ako v predchádzajúcom zápasom sme začali vynikajúco a ujali sa vedenia 17-8. Hra sa však postupne vyrovnala a v druhá štvrtina sa skončila vyrovnane 7-7. Do druhého polčasu sme nastúpili plní odhodlania rozhodnúť zápas už počas tretej desaťminútovky v náš prospech. To sa aj podarilo, keď sme si zlepšenou streľbou vytvorili 21 bodový náskok a o výsledku zápasu bolo viac menej rozhodnuté. Počas poslednej štvrtiny sa nič závažne neudialo a my sme sa mohli tešiť z druhej výhry.

Do posledného zápasu, ktorý sme odohrali proti MBK Victoria Žilina sme vstupovali s víziou zakončiť víkend výhrou. Prvú desaťminútovku sme vyhrali 20-9, keď Richard Ondruš zaznamenal až 10 bodov. V druhej štvrtine však Žilina pritlačila v obrane a šnúrou 14 bodov v rade upravila polčasové skóre 31-29 v prospech Interistov. Druhý polčas sa však plne odohrával v našej réžií a s bilanciou 3 výhry a 0 prehier sme ukončili tento turnaj.