27. kolo Svit – Inter 93:89

Iskra Svit – Inter Bratislava 93:89

(22:21, 22:22, 22:23, 27:23)

V priamej konfrontácii o štvrtú priečku si Inter chcel dať pozor na svitských ostrostrelcov, no podarilo sa mu to len čiastočne, aj preto pod Tatrami so súperom, ktorého v tejto sezóne doma už dvakrát zdolal, prehral 89:93.

PRVÁ ŠTVRTINA. Hral sa atraktívny basketbal, súperi sa viackrát vystriedali vo vedení, no nik si nevypracoval výraznejší náskok.

DRUHÁ ŠTVRTINA. Inter v úvode nedokázal zastaviť nápor domácich, ktorí sa šnúrou 9:0 odpútali na dvojciferný rozdiel. Vyhrávali 31:21 a hostia museli prácne znižovať. Do polčasovej prestávky sa im podarilo takmer kompletne zmazať stratu, rovnako ako po prvej štvrtine, prehrávali o jediný bod 43:44.

TRETIA ŠTVRTINA. Po zmene strán mali viac z hry Bratislavčania, opakovane viedli, domáci však opakovane vyrovnali i otočili. A tak sa stalo, že pred záverečnou časťou bol stav vyrovnaný 66:66.

ŠTVRTÁ ŠTVRTINA. Zas a znova rovnaký obraz hry. Súperi sa opakovane vystriedali vo vedení, no nik si nevypracoval markantnejší náskok. Inter viedol ešte v 36. minúte, keď po trojke Tima Malovca svietilo na ukazovateli skóre 81:80. Domáci Saša Avramovič následne stratil loptu a Inter išiel znova do útoku. Možno keby bol Arnas Beručka v tomto momente trafil trojku, bolo by všetko inak. Presadili sa však domáci a vyhrávali 82:81. Na ďalšiu trojku nasadil kapitán Richard Körner, ale ani on neuspel. Možno práve tu kdesi sa zápas zlomil. Svit sa odpútal maximálne na šesť bodov a hoci žlto-čierni kládli odpor až do konca, o ďalší zvrat sa už nepostarali. Prehrali 89:93.

REČ ŠTATISTÍK. Nepomer šestiek bije do očí! Fakt, že domáci ich hádzali 29, kým Inter len 6, nechávame bez komentára. Ironicky, dnes sme neobvykle mali z čiary trestných hodov stopercentnú úspešnosť... Súpera sme znova preskákali (36-31 na doskoky), mali sme viac asistencií (19-16), ale žiaľ, aj viacej strát (17-13) a súperovi sme dovolili až 12 útočných doskokov, hoci sami sme ich nazbierali 18. Strelecky sa najviac darilo 22-bodovému Arnasovi Beručkovi, ktorý absolvoval plnú minutáž. Lautaro López prispel 21 bodmi a rozdal aj 9 asistencií. Ďalšie double-double zaknihoval Michael Fusek za 16 bodov a 12 doskočených lôpt. Rišo Körner sa zastavil na 12 bodoch a čerstvo plnoletý Matúš Malovec na 10.

ČO ĎALEJ? Najbližšie sme mali hrať v utorok proti Handlovej. Dohrávka 12. kola sa ale napokon po dohode klubov uskutoční o deň neskôr, v stredu 20. januára.

SVIT: Parsons 32, Baldovský 15, Andrews 6, Turza 5, Miladinovič 2 (Avramovič 25, Mokráň 8, Horváth 0).

Tréner: R. Ištvánik.

INTER: Beručka 22, López 21, Fusek 16, Körner 12, M. Malovec 10 (T. Malovec 5, Galata 3, Borodovčák 0, Koller 0, Boros 0).

TH: 29/25 – 6/6.

FAULY: 18 – 21.

TCH: 34. Beručka.

TROJKY: 19/8 – 31/11.