2. kolo: Levice – Inter 65:75

BK Levickí Patrioti – Inter Bratislava 65:75

(22:22, 18:13, 11:23, 14:17)

Inter po sobotnom víťazstve 84:64 nad bronzovým medailistom Iskrou Svit zavítal v stredu do Levíc, kde si zmeral sily s ďalším bronzovým medailistom uplynulého ročníka a zároveň s aktuálnym držiteľom Slovenského pohára. Nešlo však len o prestíž, ale predovšetkým o dva body do tabuľky, ktoré si Bratislavčania po zlepšenom výkone v druhom polčase zaslúžene vezú domov.

V prvej perióde sa družstvá striedali vo vedení a aj keď mali domáci viackrát navrch, nikdy sa neodpútali na viac než štyri body. Štvrtina sa napokon skončila zmierlivo 22:22. V druhej interisti riešili problémy s faulmi, strelecky sa im nedarilo, a tak sa v 17. min domáci odpútali na 13-bodový rozdiel (36:23). Lenže Bratislavčania nepanikárili a ich americké posily sa postupne postarali o zníženie na prijateľný 5-bodový rozdiel. Na polčas teda zverenci kouča Nagliča odchádzali za stavu 35:40.

Po zmene strán interisti prevzali iniciatívu, začali mať v súbojoch jasne navrch, boli dôslednejší v defenzíve a postupne sa odpútali až na 58:49. Do poslednej časti vstupovali s vedením 58:51 a hoci domáci bojovali, bližšie ako na štyri body sa nedostali. V závere si interisti ešte poistili víťazstvo a nakoniec vyhrali dvojciferným rozdielom 75:65.

Strelecky sa opäť najviac darilo Leemu Skinnerovi: po sobotných 23 bodoch teraz nastrieľal 22. K ním pridal aj 9 doskočených lôpt. Dvojciferný nástrel dosiahol už len Stevie Browning, autor 14 bodov.

Hneď vo štvrtok si Inter v predohrávke 8. kola zmeria doma sily so Spišskou Novou Vsou. V sobotu, opäť doma, v Eurovia Aréne, v rámci 3. kola privíta v súboji o čelo tabuľky Lučenec.

LEVICE: Perovič 20, Bojanovský 10, Bachan 9, Hot 8, Žiak 2 (Juríček 10, Krajčovič 4, Kirves 2, Hill 0).

Tréner: M. Madzin.

INTER: Skinner 22, Browning 14, Funderburk 8, Baťka 6, Abrhám 0 (Alcegaire 9, Bulatovič 6, Ihring 5, Čekovský 5, Kozlík 0).

POVEDALI PO ZÁPASE

Michal MADZIN (tréner Levíc): „Opäť výborný vstup do zápasu. Myslím si, že veľmi dobrý prvý polčas. Tretia štvrtina nám ušla, nehrali sme rozumne v útoku a naopak, Inter vždy, keď potreboval, tak vedel dať kôš. Podľa môjho názoru to bol hlavný rozdiel. Musím pochváliť chalanov za extrémnu bojovnosť a obrovské nasadenie. Hrali sme ako o život.“

Aramis NAGLIČ (tréner Interu): „V prvom polčase sme mali problémy, Levice mali veľmi dobrý začiatok, keď im padalo všetko. Nás trápili starosti s faulmi, v jednom momente sme museli hrať small ball, na čo nie sme zvyknutí. To nám dobre nevyšlo, ale zostali sme v zápase – to bolo dôležité. Potom sme sa my dostali do rytmu, začali sme diktovať tempo. Kontrolovali sme doskok, čo nám v prvom polčase chýbalo. Dotiahli sme napokon zápas do víťazného konca.“