7. kolo: Žilina – Inter 74:97

BK Slávia Žilina – Inter Bratislava 74:97

(18:22, 20:21, 19:26, 17:28)

Bratislavčania cestovali do Žiliny s túžbou vrátiť sa na víťaznú vlnu. Minulú sobotu totiž prekvapivo „rupli“ doma s Handlovou (86:90) a v stredu stratili dobre rozohraný duel Európskeho pohára FIBA v holandskom Leidene (67:80). Lenže Žilina nie je ľahká hus na šklbanie, čo potvrdzuje aj fakt, že išlo o duel prvého tímu SBL proti druhému.

Inter mal v úvodnej desaťminútovke viac z hry, ale domáci mu nedovolili odpútať sa na viac než štyri body. Bratislavčania možno neboli bezchybní, ale hrali trpezlivo svoju hru, a tak sa uprostred druhej časti odpútali na 36:24. V dvojcifernom vedení sa do polčasovej prestávky ocitli ešte viackrát, no domáci dokázali zareagovať, a tak bolo skóre po prvom polčase iba 43:38 pre Inter.

Ako prvý sa po zmene strán presadil domáci Dickson, ale následne Bratislavčania aj vďaka väčšiemu dôrazu a agresivite potiahli sériu 19:4. Po nej viedli 63:44 a zápas mali plne pod kontrolou. Keďže nohu nedávali dole z plynu ani v záverečnej perióde, nožnice sa v 35. min po trefe Skinnera roztvorili už na 20 bodov (82:62). Najviac, o 25 bodov, mali interisti navrch po Kozlíkovej trojke v 39. min (97:72). Inter napokon vyhral 97:74, čím splnil svoju misiu a upevnil si vedúce postavenie v SBL.

Najlepším strelcom žlto-čiernych bol opäť Lee Skinner, autor 17 bodov. Len o jeden menej pridal Mário Ihring. Michal Baťka prispel 13 bodmi, ďalší pivot Domagoj Bubalo nastrieľal 12. Za zmienku stojí aj 12 doskokov Kenneyho Funderburka.

Najbližšie sa žlto-čierni predstavia v portugalskom Lisabone, kde si v stredu od 22:30 v rámci Európskeho pohára FIBA zmerajú sily s Benficou. Doma ich neuvidíme skôr než 20. novembra.

ŽILINA: Rožánek 18, Dickson 15, Jeftič 9, Špaleta 4, Tot 2 (Merešš 17, Wiggins 6, Sapp 3, Ďuriš 0, Hoferica 0).

Tréner: I. Kurilla.

BRATISLAVA: Skinner 17, Ihring 16, Baťka 13, Alcegaire 9, Funderburk 8 (Bubalo 12, Körner 8, Kozlík 6, Browning 4, Abrhám 4, Hlivák 0, Bulatovič 0).

Tréner: A. Naglič.

TH: 26/22 – 17/13.

FAULY: 18 – 27.

TROJKY: 23/4 – 26/10.