Kadeti na CEYBL s bilanciou 4 výhry a 1 prehra

V dňoch 8. až 10.11.2019 hostilo prvý turnaj CEYBL kategórie U18 mesto Trnava. Naši kadeti pod vedením trénera Romana Ivana nemohli chýbať aj keď cestovali v oklieštenej zostave spôsobenou chorobami a zraneniami. Počas troch dní sme mali na programe 5 zápasov.

V úvodný hrací deň sme nastúpili proti domácemu družstvu z Trnavy. Prvú štvrtinu sme odohrali vo vysokom tempe, keď sme sa ujali vedenia 15-0. Do konca prvej desaťminútovky sme Trnavčanov dokázali ubrániť na 10 bodoch, zatiaľ čo my sme nastrieľali bodov až 21.  Domáci v druhej štvrtine zmenili štýl obrany na zónovú, ktorá nám zo začiatku robila menšie problémy. Po našom oddychovom čase sme začali hrať to čo sme v lete trénovali na tento štýl obrany. Začali nám padať voľné strely z väčších vzdialeností a náš náskok razom narastal. Polčas sme vyhrali rozdielom 28 bodov. Do hry sa zapojili všetci hráči, ktorí boli trénerovi Ivanovi k dispozícií. Duel sme poľahky doviedli do víťazného konca v pomere 89-44.

V druhom piatkovom zápase sme nastúpili proti nemeckému súperovi HAKRO Merlins Crailsheim. Úvod duelu bol vyrovnaný, keď na oboch celkoch bolo badať, že sa nechcú dopustiť vážnejšej chyby, ktorá by znamenala možný bodový odskok súpera. Prvú desaťminútovku sa nám napriek tomu podarilo vyhrať pomerom 17-13. V ďalšej štvrtine súper využil svoju výškovú prevahu a dominoval jasne na doskokoch. My sme však využívali svoju rýchlu hru a premieňali koše z protiútokov. Do polčasu sa nám podarilo vypracovať si 5 bodový náskok. Do hry sa v druhej polovičke zápasu pomaly zapájali aj hráči z lavičky, ktorí sa odmenili trénerovi ukážkovou obranou. Začali nám padať koše za tri body a náš náskok pomaly rástol. Konečný výsledok 71-57 znamenal, že sme sa mohli tešiť aj z druhej výhry na turnaji.

Po náročnych piatkových zápasoch nás čakali ďalšie dva v sobotu. Náš vstup do prvého sobotného zápasu proti rakúskemu celku BBL Reach the Top nebol ideálny. Zaspali sme hlavne v obrane. Avšak aj napriek tomu sme prvú časť hry vyhrali rozdielom 11 bodov. Na chlapcoch bola vidieť únava z piatkového náročného zápasu proti HAKRO Merlins. V zápase sa však ukázali naše skúsenosti z medzinárodných turnajov a po úspešnej poslednej štvrtine sme zápas doviedli do víťazného konca.

V poradí štvrtom zápase sme sa stretli s družstvom, ktoré bolo zatiaľ na turnaji neporazené. Prvá desaťminútovka bola z našej strany veľmi ustráchaná. Písek rýchlo premenil ľahké koše za tri body a ujal sa vedenia 26-15. V druhej štvrtine sme pritlačili v obrane a razom sa scenár zápasu vyrovnal. Do polčasovej prestávky sme aj napriek tomu vstupovali s mankom 12 bodov. V druhom dejstve zápasu sme mohli vidieť oku lahodiace akcie na oboch stranách palubovky. Hráči oboch celkov bojovali do poslednej sekundy o každú jednu loptu. Zvyšok zápasu sa niesol vo vyrovnanom duchu. Škoda prvej štvrtiny, ktorej rozdiel znamenal našu prvú prehru na turnaji.

Do posledného zápasu na turnaji sme vstupovali s odhodlaním ukončiť ho výhrou. Bohužial vstup bol z našej strany vlažný. Dovolili sme súperovi streliť veľa ľahkých košov. Po oddychovom čase a motivačných slovách trénera Ivana sme začali hrať svoju hru. Súper na to nedokázal reagovať a naše bodové konto pomaly rástlo. Do hry sa zapojili všetci hráči, ktorí boli k dispozícií. Skóre 82-53 pre nás znamenalo, že sme turnaj odohrali s bilanciou 4 výhry a 1 prehra a obsadili sme konečné 2.miesto.

Bodovo sa najviac darilo trojici Dano Randuška 93 bodov , Matúš Malovec 79 bodov a Tomáš Borodovčák 64 bodov. Treba však vyzdvihnúť všetkých hráčov, ktorí vycestovali na tento turnaji a bojovali zo všetkých síl.