22. kolo: Prievidza – Inter 67:83

BC Prievidza – Inter Bratislava 67:83

(22:20, 16:17, 8:30, 21:16)

Keď sa Inter predstavil naposledy v Prievidzi, duel sa skončil škandalózne, no najmä predčasne, lebo rozvášnený 84-ročný fanúšik inzultoval rozhodcu. Výsledkom bolo kontumačné víťazstvo Interu 20:0, pokuta pre prievidzský klub i manažéra a ihrisko uzavreté na jeden zápas. Okamžite sa vyrojili horliví diskutéri, ktorí na sociálnych sieťach filozofovali o tom, ako by zápas dopadol, keby ho rozhodcovia takto neukončili. Mnohí z nich dospeli k názoru, že Prievidza (ktorá v tom čase prehrávala) by bola isto vyhrala. Nevedno, ako sa dopracovali k tomuto optimistickému názoru, avšak teraz, v zápase 22. kola, na ich slová ani náhodou nedošlo a Prievidza podľahla Interu už po dvadsiaty raz v rade za sebou!

Prvý polčas pritom domácim celkom vychádzal, s interistami držali krok, preťahovali sa o tesné vedenie, ba v druhej štvrtine opakovane odskočili aj na šesť bodov (26:20 a 28:22) a prvý polčas vyhrali tesne 38:37.

Ten druhý sa však pre nich začal priam tragicky. Žlto-čierni pridali v obrane, podobne ako v stredu proti Lučencu. Hrali agresívne, včas dostupovali, vypomáhali si a kým Prievidžania začali strácať pôdu pod nohami, oni naberali na sebaistote. Tretiu časť vyhral Inter priepastným rozdielom 30:8, a tak v záverečnej sa už nemusel nikam hnať. Bratislavčania napokon triumfovali v Prievidzi presvedčivo 83:67 a natiahli svoju šnúru, ktorá trvá už od apríla 2017, na rovných dvadsať víťazstiev. Samozrejme, zverenci trénera Aramisa Nagliča ani na moment neprestávajú tohto rivala rešpektovať. Napokon, štatistika je to pekná, lenže tá sama osebe trofeje nevyhráva. A ktovie, najbližšiu šancu ukončiť dlhé čakanie na výhru nad Interom dostanú Prievidžania možno už na februárovom záverečnom turnaji Slovenského pohára. Niet dôvodu (ani času) zaspať na vavrínoch.

Paradoxne, strelecky sa najviac darilo dvom bývalým hráčom Prievidze. Richard Körner bol s 21 bodmi najlepší strelec zápasu. Mário Ihring siahal na triple-double, keď k 19 bodom pridal aj 10 doskokov a 8 asistencií. Rovnako 19 bodov si pripísal Kenney Funderburk. Nik iný už dvojcifernú hranicu neprekonal, avšak za zmienku stojí aj 10 doskokov Michala Baťku.

Inter sa najbližšie predstaví doma už v stredu 15. januára, keď v Eurovia aréne privíta trápiace sa Komárno. Podľa tabuľkového postavenia by to mala byť jasná záležitosť, veď hrá prvý s posledným. Lenže nie tak zhurta: takmer presne pred rokom totiž Komárno tiež zažívalo nie príliš vydarené obdobie, ale proti rivalovi sa vypälo ku kvalitnému výkonu a nadlho sa tak stalo posledným premožiteľom Interu. Ten následne neprehral nasledujúcich 30 ligových zápasov v rade...

PRIEVIDZA: Gačeša 18, Guillory 11, Jovanovič 5, Majerčák 4, D. Johnson 2 (Delič 14, Durmo 13, Mokráň).

Tréner: T. Bujan.

INTER: Ihring 19, Funderburk 19, Baťka 8, Abrhám 6, Skinner 6 (Körner 21, Fusek 2, Alcegaire 2, Bulatovič 0, Kozlík 0).

POVEDALI PO ZÁPASE

Aramis NAGLIČ (tréner Interu): „Bol to veľmi tvrdý, fyzický zápas. Taký duel sme aj očakávali, Prievidza hrá silný basketbal, veľmi ich rešpektujem. Sú dobre trénovaní, majú kvalitných hráčov. V prvom polčase sme mali problém s útočným doskokom a výbornou obranou Prievidze, takže sme museli reagovať na ich hru, dali sme Körnera na trojku kvôli fyzickej kvalite. Trošku sme obmenili obranu, to zlomilo Prievidzu a vďaka tomu sme dotiahli zápas do víťazného konca.“