11. kolo: Inter – Levice 81:75

Inter Bratislava – BK Levickí Patrioti 81:75

(15:22, 13:18, 25:14, 28:21)

Súboj prvého s druhým aj pre netradičný piatkový termín pritiahol poskromnú divácku kulisu. Tá však v rozhodujúcich fázach vytvorila búrlivú atmosféru. Aj tento moment pomohol domácim, aby po zakríknutom výkone v prvom polčase predviedli v druhom bojovný výkon a potvrdili pozíciu lídra SBL.

Hostia začali lepšie a po celú prvú štvrtinu mali navrch. Opakovane viedli aj o 7 bodov. Domácim pre zranenie chýbal Ihring a už v prvej časti prišli aj o Bulatoviča, ktorému hosťujúci Juríček „priľahol nohu“, začo zožal nevyberavú kritiku z hľadiska. Svoje si vypočuli aj rozhodcovia, ktorí viackrát udivili publikum svojimi verdiktmi, či naopak, mlčaním. V každom prípade, boli to Levice, kto v tejto fáze diktoval tempo. Domáci sa na každý kôš natrápili a na prestávku odchádzali za stavu 28:40.

Po zmene strán to bol celkom iný Inter. Agresívnejší, dôraznejší, dôslednejší. Opäť zafungovala Kozlíkova energia, Baťkova presná ruka, či dravosť Abrháma a Skinnera.  A najmä, žlto-čierni sa mohli oprieť o obranu, na ktorú hostia nedokázali promptne reagovať. V 26. min sa tak domáci po Baťkovej trojke dočkali vyrovnania 45:45. Začal sa boj o každý kôš. Po troch štvrtinách z neho lepšie vyšli Levičania, ktorí viedli o jediný bod 54:53. Ale Inter mal desať minút na zvrat a dokonale ich využil. Zlomové momenty sa začali odvíjať od 34. min. Funderburk zo šestiek vyrovnal na 59:59 a hoci tretiu minul, vďaka Baťkovmu útočnému doskoku z toho bola druhá šanca a keď ju Abrhám nevyužil, druhý Baťkov útočný doskok znamenal tretiu šancu a tú už donáškou zužitkoval Funderburk na 61:59. Levičanov pri ďalšom útoku obral o loptu Kozlík a donáškou upravil na 63:59. Hostia si vzali timeout, po ktorom Juríček smečom znížil na 61:63, ale na opačnej strane zasmečoval Körner a bolo 65:61. Žiakova trojka priblížila hostí na jediný bod 64:65, ale rovnakou mincou kontroval Baťka. Juríček znova priblížil hostí na dva body a potom ešte Krajčovič na 68:70. Ale po Kozlíkovej trojke v 38. min sa už Levice bližšie ako na tri body nedostali. Ich snaha vyšla naprázdno aj preto, že záver stretnutia dokázali interisti skúsene kontrolovať. V rozhodujúcich momentoch nezaváhali, a tak zvíťazili 81:75. Levice zdolali aj druhý raz v sezóne, predtým 9. októbra vyhrali na palubovke Patriotov 75:65.

Strelecky sa najviac darilo 20-bodovému Michalovi Baťkovi. David Abrhám skončil na 14 bodoch. Kapitán Lee Skinner k 12 bodom pridal aj 15 doskokov. Kenneyho Funderburka síce sužovali dýchacie ťažkosti, ale odkrútil plných 40 minút a aj vďaka dôležitým košom v rozhodujúcich momentoch sa zastavil na 12 bodoch, ku ktorým pridal 7 asistencií. Marek Kozlík prispel 10 bodmi, ale nemenej dôležité boli aj jeho 4 zisky.

Žlto-čiernych pred Vianocami čaká ešte jeden duel: v nedeľu 22. decembra, netradične už od 16:00, privítajú v Eurovia aréne rivala BC Prievidza. Doma budú hrať aj pred koncom roka: deň pred Silvestrom si zmerajú sily s Iskrou Svit.

INTER: Baťka 20, Skinner 12, Funderburk 12, Bulatovič 3, Alcegaire 0 (Abrhám 14, Kozlík 10, Bubalo 6, Körner 4, Hlivák 0).

Tréner: A. Naglič.

LEVICE: Hot 17, Krajčovič 14, Bojanovský 8, Bachan 5, Perovič 3 (Juríček 12, Žiak 8, Hill 6, Kirves 2).

Tréner: M. Madzin.

TH: 16/14 – 13/9.

FAULY: 20 – 19.

TCH: 14. tréner domácich – 18. Krajčovič.

TROJKY: 25/7 – 23/12.

DIVÁCI: 300.

ROZHODCOVIA: Ženiš, Doušek, Turčin.

POVEDALI PO ZÁPASE

Aramis NAGLIČ (tréner Interu): „Treba pripomenúť, že sme v komplikovanom bode sezóny, keď vôbec netrénujeme piati proti piatim. Napríklad Kozlík položil dnes druhý raz nohu na palubovku po desaťdňovej pauze, Funderburk mal problémy s dýchaním... Myslím si, že v prvom polčase nás absolútne vyviedlo z rytmu aj zranenie Bulatoviča. Aj preto to vyzeralo tak ako to vyzeralo. Možno aj horšie, než to bolo v skutočnosti. Sme však nervózni z početných zranení. Levice odohrali výborný prvý polčas, prišli motivované, sú v lepšom rytme než my a lepšie trénujú než my v týchto dňoch, a to sa odrazilo na palubovke. V šatni sme si cez prestávku povedali, že ak máme zomrieť, tak nech zomrieme s hrdosťou: vybehneme von, na ihrisko a pobijeme sa o víťazstvo. Vybehli sme a vydržali sme až do konca. Som hrdý na mojich chlapcov, lebo odovzdali všetko, čo v nich bolo. Som si ale istý a garantujem vám, že po jednom tréningovom mikrocykle, ktorý teraz odštartujeme, bude tím vyzerať v druhej časti ligy oveľa lepšie.“

Michal BAŤKA (hráč Interu): „Dôležitý zápas, dôležitý výsledok. Mali sme dvojzápasový náskok, oni štyri a my dve prehry. Som rád, že sme to natiahli a upokojili to po prvej polovici základnej časti. Levičanov čaká teraz v nedeľu ďalší ťažký zápas v Lučenci. Uvidíme, ako to dopadne, ale my už zostaneme prví po polovici základnej časti a teda aj v pohári začneme s najľahším súperom.“

Michal MADZIN (tréner Levíc): „Druhý polčas nám skrátka nevyšiel. Nedokázali sme reagovať na zmeny obrán. Inter začal hrať oveľa fyzickejšie a kým sme sa prispôsobili, už to bol zápas o každom jednom bode.“

Šimon KRAJČOVIČ (hráč Levíc): „Nezareagovali sme dobre na nástup Interu do druhého polčasu, do tretej štvrtiny. Vedeli sme to, prízvukovali sme si to v šatni, že interisti to nenechajú tak a zo šatne vybehnú s väčšou energiou, avšak neprispôsobili sme sa tomu dostatočne. Zápas sme nechali dôjsť do vyrovnaného stavu a na konci sa už mohlo stať hocičo. Inter to napokon otočil a utrhol to víťazstvo pre seba.“