Ako si počínali mladí Interisti

Naši juniori aj kadeti svoje zápasy odohrali už v piatok. Oba celky museli vycestovať na súperove palubovky.

Juniori nabrali smer Spišská Nová Ves. V úvode duelu bola badať z našej strany únava po dlhej ceste. Napriek tomu sme sa s tým dokázali vo veľmi krátkom čase vyrovnať a začať hrať svoju hru. Spišiaci však vycítili šancu na výhru a prvá štvrtina sa skončila vyrovnaným skóre. V druhej desaťminútovke sme zlepšili svoju úspešnosť streľby za dva body, vďaka čomu sme si vypracovali 5 bodový náskok. Druhé dejstvo sa nieslo vo vyrovnanom duchu. No na našich chlapcoch bola vidieť väčšia chuť po víťazstve, čo sa odzrkadlilo na konci zápasu. Interisti tak doviedli duel do víťazného konca.

Kadeti odohrali svoj duel proti rovesníkom z Handlovej. Od začiatku zápasu sme nastúpili v plnej sile. Domáci mali problém na rozohrávke, čo sa prejavilo hlavne na skóre prvej štvrtiny, ktorú sme vyhrali až 22 bodovým náskokom. V druhej štvrtine sa domáci snažili vrátiť späť do zápasu, čo viedlo k vyrovnanej desaťmninútovke. V druhom dejstva sa nič radikálne neodohralo a my sme si poľahky dokráčali k víťazstvu v pomere 108-58.

Mladší žiaci mali na programe svoje zápasy v oboch družstvách – žltí v Nitre a družstvo čiernych v Seredi.

Zápas v Seredi začali Interisti mierne rozpačito, ale aj napriek chybám sa im podarilo vytvoriť si náskok a prvú štvrtinu zvíťazili rozdielom 6 bodov. Vďaka tímovej hre postupne zvyšovali svoj náskok a na polčasovú prestávku odchádzali s 11 bodovým vedením. V druhom polčase sme ešte viac pritvrdili. Výborná obrana prinášala veľa ziskov, z ktorých pramenili rýchle protiútky a ľahké koše. Vďaka pekným akciam v útoku a obetavým zákrokom v obrane sme si vyslúžili nejeden potlesk od divákov. Do rotácie sa zapojili všetci hráči a pripísali sme si dôležitú výhru v pomere 79-50. V odvete proti kvalitnému družstvu sme začali slabšie. Na chlapcoch bolo badať presvedčenie, že výhra príde sama. Domáca Sereď však ukázala svoje kvality. Naši chlapci stratili koncentráciu a polčasové skóre jasne vyznelo pre domácich v pomere 40-33. Interisti v tretej časti hry ukázali charakter a podarilo sa im vyrovnať priebeh  zápasu. Zbabraná prvá štvrtina však znamenala prvú prehru v sezóne pre našich mladších žiakov.

Mladší žiaci „žltí“ pod vedením trénera Oravca cestovali na svoj dvojzápas do Nitry. Tím zložený prevažne z menej skúsených prípadne mladších hráčov ukázali vo svojich zápasoch chuť zlepšovať sa a bojovali čo im sily stačili. Súper z Nitry však bol nad naše sily. V oboch zápasoch sme prehrali rozdielom triedy, ale aj napriek nepriaznivému vývoju oboch zápasov sa chlapci nevzdávali a na ihrisku nechali len to najlepšie.