Prvý turnaj CEYBL pre žiakov s bilanciou 4-1

Aj v tejto sezóne naši žiaci participujú v rámci medzinárodnej súťaže CEYBL (Central European Youth Basketball League). Tak ako minulý rok, tak aj tento je na pláne až šesť zastávok v rámci súťaže. Tou prvou bol turnaj v Českej Třebovej. Interisti na čele s trénerom Romanom Ivanom vycestovali už vo štvrtok, aby v piatok v plnej zbroji mohli nastúpiť na úvodný duel proti českému tímu BK Synthesia Pardubice. Úvodné minúty zápasu boli rozpačité, kedy sa ani jeden tím nechcel dopustiť výraznejšej chyby, ktorá by znamenala možnosť bodovo odskočiť od súpera. Pardubiciam sa podarilo vypracovať si do konca prvej štvrtiny trojbodové vedenie. Naši chlapci, ale v druhej desaťminútovke zabrali v obrane, čo viedlo k stratám lôpt súpera a rýchlym protiútokom z našej strany. Prvý polčas tak Pardubice vyhrali najtesnejším rozdielom jedného bodu. Tretia štvrtina mala veľmi podobným priebeh ako začiatok zápasu, kedy si ani jeden celok nedokázal vypracovať výraznejšie vedenie. Pred poslednou desaťminútovkou bol zápas úplne otvorený a oba tímy si chceli prvú výhru na turnaji uchmatnúť pre seba. Záver však lepšie zvládol náš súper, ktorý dokázal v rozhodujúcich okamihoch premeniť veľmi náročné strely a pripísal si výhru v pomere 57-49.

Naši chlapci však hlavy nesklonili a v druhom zápase mali v pláne ukázať svoj potenciál. Prvá štvrtina ukázala na čom celé leto pracovali a nemecký tím Nűrnberger Basketbal Club častokrát dostávali do úzkych. Polčasové skóre 50-16 jasne dokazovalo zámer žlto-čiernych. Druhé dejstvo duelu sa nieslo v priateľskej atmosfére, kedy do hry zasiahli všetci hráči oboch celkov. O výsledku zápasu nebolo pochýb a Interisti si tak pripísali prvú výhru v pomere 86-22.

V sobotu boli na programe opäť dva zápasy. V tom prvom sme nastúpili proti rakúskemu družstvu Vienna D.C. Timberwolves. Viedeň nastúpila do zápasu svižne, zatiaľ čo na nás bola badať únava z prvého hracieho dňa. Viedenčania tak vyhrali prvú desaťminútovku o 5 bodov, čo sme v  ďalšom priebehu hry mali za cieľ zmeniť. To sa nám postupnými krokmi darilo a ukrajovali sme z náskoku súpera. Na konci druhej štvrtiny sme sa dostali do jednobodového vedenia. Polčasová prestávka viac pomohla nám, keď sme na súpera vybehli agresívnou obranou, ktorá zaznamenala úspech a my sme to dokázali pretaviť do 8 bodového náskoku. V ďalších minútach sme pokračovali v našej hre a doviedli sme zápas do víťazného konca.

V druhom sobotňajšom zápase, ktorý sme odohrali proti silnému poľskému tímu SKM Zastal Zielona Góra sme začali bravúrne, keď sme vyhrali úvodné dejstvo 12-4. Počas druhej štvrtiny sa obraz hry vyrovnal. Druhý polčas sa začal naším 9 bodovým vedením, ktorý si Interisti chceli udržať.  Poliaci na nás tlačili hlavne v obrane, čo viedlo ku chybám na našej strane. Tretiu desaťminútovku lepšie zvládol náš súper, ktorý stiahol naše vedenie na 7 bodov. Pred poslednou štvrtinou bolo všetko otvorené. Keď sme chceli pomýšľať nad ďalšou výhrou, tak sme si nemohli dovoliť robiť chyby. Plne koncentrovaní sme vykročili do posledného dejstva duelu. Naše skúsenosti z predchádzajúcich sezón sme dokázali pretaviť v rozhodujúcich okamihoch hry a doviedli sme zápas do víťazného konca.

Pred posledným nedeľným zápasom sme mali bilanciu 3 výhry a 1 prehra. Turnaj sme chceli samozrejme zakončiť víťazstvom. Plní odhodlania sme pristupovali aj k tomuto zápasu proti Science City Jena. Od začiatku sme plnili pokyny trénera a nedovolili súperovi viac menej nič, či už v obrane, ale aj v útoku. Nemecký tím veľa vody nenamútili a my sme si poľahky pripísali aj štvrté víťazstvo na turnaji v pomere 87-12.

Celkovo sa bodovo najviac presadila trojice Ručinský (71 bodov), Ondruš (63 bodov) a Siváček (57 bodov). Samo Siváček bol vybraný aj do Allstar teamu.