Aktuality

Černický aj Žiak: „Dnes sa to neskončí!

Na troch palubovkách dnes večer pokračuje štvrťfinále Niké Slovenskej basketbalovej ligy. A keďže sa hrá len na dve víťazstvá, Svit, Levice i Komárno môžu na ihriskách svojich súperov spečatiť postup do semifinále, v ktorom sa do hry znova zapojí aj víťaz základnej časti, tím Spišských Rytierov.

Radšej než by sme sa pokúšali o vlastné predikcie, rozhodli sme sa osloviť dvoch kvalifikovaných respondentov: Milana Černického, niekdajšieho trénera (a predtým aj hráča) nášho národného tímu, a Milana Žiaka, bývalého reprezentanta, ktorý dnes pôsobí v prvoligovej Nitre. „Myslím si, že sa niektorá zo sérií ešte natiahne. Nie nadarmo sa hovorí, že play-off je ako nová súťaž. Samozrejme, nepredpokladám, že všetky. Pokiaľ ide o Levice s Interom, tam to dnes zrejme skončí, ale Prievidza – Svit možno bude vyrovnaná a takisto zápas Lučenec – Komárno nám môže priniesť vyrovnanie,“ stručne zhodnotil „Čendo“.

Pripomeňme si, že v sobotu Svit vybojoval víťazstvo 93:84 nad Prievidzou a Komárno prevalcovalo Lučenec 93:68. Jednoznačný priebeh mal aj nedeľný duel, v ktorom Levice nadelili Interu 78:53. Napriek tomu, v play-off je celkom jedno, či mužstvo prehrá o bod alebo o tridsať, rátajú sa len víťazstvá. A ak dnes Hornonitrania, Novohradčania, alebo Bratislavčania zvíťazia, vynútia si rozhodujúci súboj, ktorý by sa odohral v sobotu na ihriskách ich súperov. Aj Milan Žiak predpokladá, že dnes nespoznáme všetkých semifinalistov: „Teraz, keď už som mimo extraligového diania, môžem hodnotiť ako nezainteresovaný, bez veľkých emócií. Ako kamarát Mareka Jašša mu prajem, aby sa mu vydaril ďalší zápas. Verím, že dá tento raz desať trojok a Prievidžania doma vyhrajú a vyrovnajú stav série. Svit považujem za vážneho vyzývateľa, za prekvapenie ligy a predpokladám, že napokon pôjde ďalej. Teším sa na semifinále, keď v ňom vyzve Levice. Moje spomienky na Komárno sú, že majú doma skvelú atmosféru a padá im to. To potvrdili aj v prvom zápase, kde im popadali trojky a riadne to naštartovali. Nechcem podceňovať Neša Miloševiča, že by s Lučencom nevymyslel taktiku, ako spomaliť súpera, ale budú to mať veľmi ťažké. Myslím, že Komárno v Lučenci vyhrá a postúpi ďalej. Čo sa týka Levíc a Interu, napriek tomu, že Patrioti sú oslabení, nemajú svojho najlepšieho hráča, je v tíme dostatok kvality, aby sériu ukončili na Interi. Hlavnou výhodou je šírka a vyrovnanosť kádra a z lavičky prichádza ďalšia energia, v podstate rovnaká ako v základnej päťke. Inter na Levice momentálne nemá. Je sympatický, keď má mladých hráčov doplnených o skúsenejších chalanov. Určite sa chcú ukázať, môžu sa zlepšovať a ja verím, že ich čas ešte príde.“

My len dodávame, že kým v Prievidzi a Lučenci sa hrá od šiestej, v Bratislave je úvodný rozskok naplánovaný až na 19.00.

X

Článok pôvodne vyšiel v denníku Šport. Ďakujeme za súhlas so šírením.


Zoznam aktualít

Naši partneri