35. kolo: Prievidza – Inter 83:77

BC Prievidza – Inter Bratislava 83:77

(20:20, 19:19, 20:14, 24:24)

Hoci Inter postupne nabral skvelú formu, vo februári prišiel dlhší výpadok. Najprv mala prestávku Niké SBL preto, aby si basketbalisti mohli plniť reprezentačné povinnosti. No a potom Inter putoval do karantény. Do hry sa tak vracal takmer po mesiaci. Cieľ po prvý raz v sezóne vyhrať na ihrisku Prievidze a nadviazať na víťaznú sériu z januára a februára však napokon navyšiel.

PRVÁ ŠTVRTINA. Aj keď domáci odskočili na 11:4 aj 14:8, ale Inter v 8. minúte vyrovnal na 14:14, potom krátko aj viedol a štvrtina sa skončila zmierlivo 20:20.

DRUHÁ ŠTVRTINA. V druhej časti sa súperi s takmer železnou pravidelnosťou striedali vo vedení, obvykle len o jediný kôš. Aj na prestávku tak rivali odchádzali za vyrovnaného stavu 39:39.

TRETIA ŠTVRTINA. Len táto časť sa neskončila vyrovnaným výsledkom. Prievidžania od stavu 45:45 odskočili na 53:45 a snažili sa v tomto úseku diktovať tempo. Nemali pritom výrazne navrch, to skôr len Interu nepadlo pár striel. Lenže takto nenápadne sa Hornonitrania v 28. minúte prepracovali až k dvojcifernému náskoku 59:49. Za Inter však korigovali Michael Fusek a Duke Shelton, a tak si Bratislavčania do poslednej časti prenášali len 6-bodové manko.

ŠTVRTÁ ŠTVRTINA. Účet v tejto perióde síce otvoril Miha Vašl, ktorý spolu s Grantom Sittonom páchali defenzíve Interu najväčšie škody, ale zo stavu 53:61 potiahli hostia sériu 7:0 a dotiahli sa na 60:61. V 34. minúte sa Bratislavčania po koši kapitána Richarda Körnera dokonca dostali do najtesnejšieho vedenia 65:64. Bolo to však naposledy, čo vyhrávali. Vzápätí vrátil domácich na koňa Sitton a opäť sa pomerne nenápadne Hornonitrania dostali do dvojciferného vedenia. Keď Slovinec Vašl trafil na prelome predposlednej a poslednej minúte trojku na 83:72 o víťazovi bolo rozhodnuté. Interisti v kľúčových momentoch nenachádzali správne odpovede vpredu a ani v defenzíve, avšak ku cti im slúži, že bojovali až do konca. Hoci znížili na konečných 77:83, nič to nemení na fakte, že ich víťazná séria sa skončila.

REČ ŠTATISTÍK. Po siedmich výhrach prvá prehra... Naposledy sme zakopli 13. januára v Svite (89:93) a dva dni predtým práve v Prievidzi (80:86)... Dlhšiu víťaznú sériu v sezóne 2020/21 potiahli len Levice, ktoré od 28. októbra do 16. decembra vyhrali deväťkrát v rade... Strelecky nás potiahol hlavne Lautaro López, autor 21 bodov, 5 doskokov a rovnakého počtu asistencií. Rišo Körner prispel 16 bodmi a 8 doskokmi. Debutant Duke Shelton za vyše 21 minút stihol 14 bodov a 5 doskokov. Dvojciferný nástrel vyšiel aj Arnasovi Beručkovi, hoci pri streľbe 8/2 za dva body a 5/2 za tri zaostal za svojim optimom... Na dobrej úrovni sme premieňali trestné hody (14/11), zato trojky nám príliš nepadali (24/6), kým súper z nich ťažil (32/12). Opäť sme sa nechali preskákať (30-38) a hoci sme mali menej strát (11-15), nejaký zásadný problém to pre domácich nebol.

ČO ĎALEJ? V sobotu cestujeme do Spišskej Novej Vsi. V hre bude druhá priečka.

PRIEVIDZA: Sitton 26, Vašl 25, Bjeletič 12, Majerčák 12, Louiserre 4 (Matuška 2, Kincel 2, Lukáč 0).

Tréner: M. Helmecy.

INTER: López 21, Körner 16, Beručka 10, Fusek 8, T. Malovec 3 (Shelton 14, M. Malovec 5, Koller 0, Musil 0).

TH: 8/6 – 14/11.

FAULY: 21 – 15.

TROJKY: 32/13 – 24/6.