Aktuality

Začiatok dlhej cesty

Koniec dlhého čakania! Predohrávkou Prievidza – Levice včera odštartoval nový ročník najvyššej súťaže basketbalistov. Dnes už do diania v SBL zasiahne aj Inter, ktorý pomýšľa na obhajobu majstrovského titulu, respektíve na jubilejné desiate prvenstvo, šieste v ére samostatnosti. Okrem toho chce dôstojne reprezentovať Slovensko vo FIBA Europe Cupe a dať domácim hráčom príležitosť zbierať skúsenosti v medzinárodnej konkurencii.

Smelým cieľom podriadili žlto-čierni aj skladbu tímu. Aj keď v lete prišlo k čiastočnej obmene kádra, pokračuje aj polovica z majstrovskej zostavy. Koučom zostáva Aramis Naglič. Inter od jeho príchodu v lige ešte nezakopol (vyhral 19-krát v rade pod Nagličovou a predtým 5-krát aj pod Vidinovou taktovkou).Prípravu odštartoval A-tím uprostred augusta. V úvode ju poznamenala absencia až pätice reprezentantov. Potom robili trénerskému štábu vrásky na čele početné zranenia a zdravotné problémy, ktoré, žiaľ, ešte nie sú minulosťou. Zo šiestich duelov Inter tri vyhral, dva prehral a jeden remizoval. Potom už prišla na rad kvalifikácia Ligy majstrov proti Fribourgu. V prvom zápase prvého kola po heroickom výkone Nagličovi zverenci triumfovali 82:67. Žiaľ, vo Švajčiarsku sa pokazilo azda všetko, čo mohlo, a tak po prehre 50:89 postúpil do ďalšieho kola osemnásťnásobný švajčiarsky šampión.

Inter si na jeseň zahrá v skupinovej fáze FIBA Europe Cupu, kde štartoval aj ročníku 2015/16. Pre účasť v pohárovej Európe sa treba pripraviť, že Inter nebude v SBL hrávať len v obvyklých stredajších a sobotných termínoch, ale bude musieť viacero stretnutí predohrať, či dohrať. Včas vás budeme informovať prostredníctvom bulletinov, ale najmä facebookového profilu a stránky www.bkinter.sk

Náš prvý súper v SBL cez leto udržal kostru kádra, s ktorým v uplynulom ročníku dosiahol vytúžený postup do semifinále. Podobné ambície majú Sviťania aj v nadchádzajúcej sezóne. Počas prípravného obdobia absolvovali pod taktovkou nového kouča Igora Prtoriča až tucet stretnutí, z nich tri štvrtiny vyhrali.

X

POVEDAL PRED ZÁPASOM

Goran BULATOVIČ (kapitán Interu):"V sobotu nás čaká prvý zápas v sezóne, v ktorom sa musíme predstaviť v najlepšom svetle. Po vypadnutí z Champions League sme mali dva týždne, aby sme sa dobre pripravili a zohrali, lebo sm to veľmi potrebovali. V sobotu je tak správny čas, aby sme ukázali progres."

X

JE DOBRÉ VEDIEŤ

- Iskra Svit ako prvý slovenský tím dokázala uspieť v najvyššej česko-slovenskej súťaži basketbalistov. Podarilo sa jej to v roku 1961.

- Stretávame sa so súperom, ktorého sme v uplynulom ročníku vyradili v semifinále play-off 4:0 na zápasy.


Zoznam aktualít

Naši partneri