Aktuality

Nikto si nemôže byť istý

Inter sa pod vedením kouča Olega Meleščenka výsledkovo zdvihol. Po sérii dobrých rezultátov atakuje štvrtú pozíciu a hoci pred týždňom mu priama konfrontácia so Svitom o túto priečku len tesne ušla (89:93), ako nedosiahnuteľné sa odrazu nejaví ani tretie miesto, ktoré už dlhšie okupuje Lučenec. Veď na Novohradčanov strácame len dve víťazstvá! Po komótnejšom rozbehu v úvode sezóny tak pohľad na vyššie poschodia tabuľky SBL pôsobí v posledných týždňoch o čosi optimistickejšie.

Lenže treba sa nielen dívať pred seba, ale si aj postrážiť dianie za chrbtom. Tam sa po zápasovej odmlke vynútenej karanténou nadýchli k dobrým výkonom Prievidžania. V kalendárnom roku 2021 majú zatiaľ bilanciu 3-1. A odpisovať nemožno ani Handlovú. Hoci vonku zatiaľ nevyhrala ani jeden z doterajších deviatich zápasov, naposledy pred týždňom doma zdolala po výbornom výkone dovtedajšieho lídra z Levíc 100:87.

Ak by sa základná časť skončila práve teraz, bola by to Handlová, ktorej by v rukách zostal povestný čierny Peter a do play-off by sa nepozrela. Lenže s takto rozdanými kartami sa „baníci“ nehodlajú zmieriť, o čom svedčí aj angažovanie amerického pivota Jamesa Hawthorna. Ten by mohol debutovať práve v stredajšej dohrávke 12. kola na Pasienkoch.

Handlovú sme hostili aj v sobotu 9. januára. Zdolali sme ju 82:74. Predtým, tri dni po Mikulášovi sme uspeli aj na jej pôde 95:76. Predtým, v októbri sme však na jej ihrisku prehrali 76:83. Dnešný duel sa mal pôvodne hrať v novembri.    

X

POVEDAL PRED ZÁPASOM

Michal ONDRUŠ (generálny manažér Interu): „Po minulotýždňovom tripe, na ktorom sme boli dvakrát tesne neúspešní, sa tešíme na domáci zápas, ktorý je, tak ako každý iný, pre nás mimoriadne dôležitý. A to z pohľadu výsledkového i z pohľadu napredovania družstva. Veríme, že sa vrátime na víťaznú vlnu a napravíme si pokazenú chuť z predošlého týždňa.“

X

UŽITOČNÉ LINKY

SÚPISKU INTERU NÁJDETE TU

SÚPISKU HANDLOVEJ NÁJDETE TU

ON-LINE PRENOS SLEDUJTE TU

LIVE ŠTATISTIKY NÁJDETE TU


Zoznam aktualít

Naši partneri