Aktuality

Ahoj, Pezinok! Na úvod hostíme majstra...

Termín: 6. 10. 2021 od 18:00

Do Pezinka sa po viac ako desaťročí vracia ligový basketbal! Inter prichádza s pokorou do mesta, ktoré najmä v deväťdesiatych rokoch a na prelome tisícročí písalo históriu nášho mužského basketbalu, rovnako ako sa o to úspešne snaží počas svojej existencie aj Inter Bratislava.

Klub, ktorý je doma na Pasienkoch, prichádza zároveň s očakávaniami, že Pezinčania ho príjmu za svoj a v najbližších dvoch ročníkoch mu v malebnom meste pod Malými Karpatmi utvoria skutočne domácu atmosféru. To bol jeden z hlavných dôvodov, prečo voľba padla práve na Pezinok, keď sa rozhodovalo o tom, kde žlto-čierni prečkajú, kým prejde ich domovská Eurovia Aréna rekonštrukciou.

Hneď na úvod nového ročníka, pri svojej premiére v novom pôsobisku, privítajú žlto-čierni Spišských Rytierov. Prichádza teda úradujúci šampión a aktuálny držiteľ Slovenského pohára. Mimochodom, prvý tím, ktorému sa počas uplynulého ročníka, takmer kompletne odohraného pred prázdnymi tribúnami, podarilo získať double po dlhých jedenástich rokoch. Áno, tento husársky kúsok viac ako dekádu nik nepredviedol. Predtým sa to podarilo práve Pezinčanom v rokoch 2008 a 2010!

História pezinského basketbalu je spojená s Interom viac, než by sa na prvý pohľad mohlo zdať. S jeho pozdvihnutím na začiatku deväťdesiatych rokov sú spojené osobnosti, ktoré predtým pôsobili na Pasienkoch. Po celé roky odchádzali hráči i tréneri z Interu do Pezinka a aj naopak, z Pezinka do Interu. Keď oba kluby hrali v najvyššej súťaži, boli sme rivali. Keď Pezinok z ligovej mapy zmizol, tešili sme sa, že na Pasienky prichádzajú na ligový basketbal aj pezinskí priaznivci. Teraz ideme my za nimi.

Sme si vedomí, že prichádzame do basketbalovo vyspelého prostredia s bohatými tradíciami. Našou misiou, s ktorou do Pezinka prichádzame, nie je len prečkať dobu, kým sa bude Inter môcť vrátiť na Pasienky, ale aj oživiť tieto tradície, naštartovať v Pezinku pravý basketbalový ošiaľ, z ktorého bude môcť mesto ťažiť aj po tom, čo sa Inter jedného dňa vráti tam, kde je doma už takmer šesťdesiat rokov.

Tešíme sa, ako si v hale SOŠ na Komenského ulici spolu zakričíme:

INTER DO TOHO!

P.S.: Naša vďaka za podporu a vernosť patrí aj fanúšikom, ktorí neváhajú merať cestu z Bratislavy na domáce zápasy Interu. Ďakujeme.

X

POVEDAL PRED ZÁPASOM

Michal Ondruš (generálny manažér Interu): „Každý úvodný zápas ligovej sezóny je špecifický, keďže každý chce vstúpiť do súťaže víťazstvom. Samozrejme, to by sme radi dokázali aj my. Bude to zápas o to špecifickejší, že sa po prvýkrát predstavíme v novom prostredí, v Pezinku. Napriek tomu, že máme za sebou krátku prípravu, verím, že bola dostatočná na to, aby sme dokázali potrápiť úradujúceho majstra. Tento súper je sám osebe najlepšou pozvánkou nielen pre fanúšikov z Pezinka ale aj Bratislavy, čím si dovolím pozvať všetkých skalných a zároveň ich privítať na našej ligovej premiére.“


Zoznam aktualít

Naši partneri