Pohár - finále: Inter – SNV 66:95

Inter Bratislava – Spišskí Rytieri 66:95

(10:27, 18:29, 25:22, 13:17)

Inter nepridal šiesty pohárový triumf do svojej bohatej zbierky. Nad sily mladej partie vedenej skúseným trénerom Olegom Meleščenkom boli vo finále basketbalisti Spišskej Novej Vsi.

PRVÁ ŠTVRTINA. Interisti vybehli do finálového stretnutia po náročnom semifinále s Lučencom, kým Spišská o deň skôr proti oslabenej Prievidzi mohla šetriť sily. Aj preto neprekvapuje, že v úvode mala viac energie. Čo však prekvapuje, ako ľahko stratili domáci pôdu pod nohami. Už v úvode prehrávali dvojciferne 4:14, keď ich spoza perimetra opakovane vytrestal Delano Spencer. V obrane nestíhali, v ofenzíve, žiaľ, pôsobili ešte bezradnejšie. Azda jediné, čo spoľahlivo fungovalo, bolo hľadať pod košom Michaela Fuseka. Prehrať túto časť 10:27 bolo kruté, ale zároveň primerané obrazu hry.

DRUHÁ ŠTVRTINA. Žlto-čiernym sa nedá uprieť snaha. Konečne aj im padla nejaká trojka. Možno sa zbytočne nechali vyrušovať verdiktmi arbitrov, možno im chýbalo viac trpezlivosti pri napĺňaní herného plánu, no každú ich chybičku, každú nedôslednosť, súper okamžite trestal. Po 15. minútach vďaka tomu viedol 40:19. A trápenie pokračovalo. Keď v záverečnej sekvencii prvého polčasu trocha upadla koncentrácia, hostia hneď natiahli vedenie na 56:28 a za tohto stavu sa súperi rozišli na prestávku.

TRETIA ŠTVRTINA. Interisti po návrate zo šatní ešte chceli s výsledkom niečo robiť, ale Spišiaci dokázali vždy rýchlo zareagovať. Domáci túto časť síce vyhrali 25:22, no do poslednej časti aj tak vstupovali s 25-bodovým mankom za stavu 53:78.

ŠTVRTÁ ŠTVRTINA. Posledné dejstvo sa už viac-menej iba dohrávalo. Tréner Oleg Meleščenko doprial v závere minutáž aj mladým hráčom mimo rotácie. Inter napokon prehral vo finále Impuls-Leasing Slovenského pohára basketbalistov 2021 o 29 bodov 66:95 a ako sme uviedli v úvode, šieste prvenstvo nepridal.

REČ ŠTATISIK. Nenadviazali sme na pohárové triumfy z rokov 1995, 1996, 2003, 2015 a 2016... Vo finále pohára sme prehrali ôsmykrát, predtým sa nám to prihodilo v rokoch 2000, 2005, 2006, 2007, 2017, 2018 a 2019... Pod taktovkou Olega Meleščenka sme doma prehrali vôbec po prvýkrát, predošlých desať domácich stretnutí sme zvládli... Spišská Nová Ves vyhrala na Pasienkoch prvý raz v tejto sezóne, predtým trikrát prehrala... Teo Hojč, tréner Spišiakov, doviedol pred dvomi rokmi k pohárovému triumfu Levice. Aj vtedy sa hralo v Eurovia Aréne, aj vtedy vo finále padol Inter... Temer vo všetkých relevantných štatistických ukazovateľoch sme zaostávali, paradoxne, okrem premieňania trestných hodov... Individuálne sa vyznamenal Michael Fusek, autor 20 bodov, 12 doskokov a 3 blokov. Dvojciferný počet bodov dosiahol už len Lautaro López, autor 19 bodov a 7 asistencií.

ČO ĎALEJ? V stredu na palubovke Eurovia Arény v rámci 38. kola Niké SBL privítame Lučenec, s ktorým sme si zmerali sily aj v piatkovom pohárovom semifinále.

INTER: Fusek 20, López 19, Beručka 9, Körner 7, Musil 0 (Shelton 2, T. Malovec 2, Koller 1, Randuška 0, Boros 0, Borodovčák 0, M. Malovec).

SNV: Spencer 27, Baťka 14, Ihring 14, Stevanovič 8, Antoni 5 (Nikolič 15, Mrviš 10, Hasaj 2, Židzik 0, Krajniak  0).

Tréner: T. Hojč.

TH: 17/13 – 18/12.

FAULY: 23 – 16.

5 FAULOV: 36. Baťka.

TCH: 16. López - 38. tréner hostí.

TROJKY: 25/5 – 25/11.