Z Levíc naprázdno

LEVICKÍ PATRIOTI – INTER BRATISLAVA 90:77

(26:20, 28:12, 12:29, 24:16)

Aj keď sme prvý polčas prehrali 32:54, po parádne zvládnutej tretej štvrtine sme sa vrátili do hry a v Leviciach potrápili favorizovaný domáci kolektív. Dva body za víťazstvo si však domov nevezieme, zostali na Tekove.

PRVÝ POLČAS. Príliš skoro sme prišli o Michaela Fuseka, ktorý už po dvoch minútach odstúpil z hry a viac sa na ihrisko nevrátil. Celkom vo svojej koži tento raz nebol ani Trevor Blondin. Boli sme menej agresívni než domáci, v súbojoch menej dôrazní, aj preto nám ušiel prvý polčas a v ňom najmä druhá štvrtina, ktorú sme prehrali 12:28.

DRUHÝ POLČAS. Po zmene strán sme videli celkom iný Inter. Zverenci kouča Olega Melečščenka príkladne zabojovali a začali zmazávať manko. Boli dôslednejší v obrane, tímovejší v útoku. Pol minútu pred koncom tretej periódy sa po trojke Džiugasa Slavinskasa dotiahli na 61:66. Domáci Juríček síce kontroval, no do poslednej časti vstupoval Inter za nádejného stavu 61:66. Neskôr sa dotiahol na 63:66, 66:70 i na 72:76, 74:78. O tohto stavu ale Levičania potiahli sériu 9:0 a definitívne zlomili duel vo svoj prospech. Napokon vyhrali 90:77.

REČ ŠTATISTÍK. Strelecky sa darilo najmä Džiugasovi Slavinskasovi, ktorý dosiahol svojich 23 bodov pri 66-percentej úspešnosti streľby z pola. Rovnako 23 bodov dosiahol aj Ivan Gandia-Rosa, ktorý pridal po 7 doskokov i asistencií. Double-double za 12 bodov a 15 doskokov si pripísal Jure Zubac. Solídnymi 11 bodmi prispel 17-ročný Timotej Malovec... 14 strát nie je vyslovene hrozivé číslo (aj keď súper ich mal len 9), no pri 12 asistenciách je to nedobrý pomer... bez „Fusa“ sme súperovi dovolili až 14 útočných doskokov... až 58 bodov sme dostali spod koša a jeho bezprostrednej vzdialenosti, 19 po rýchlych brejkoch súpera... zásadný rozdiel bol aj v príspevku hráčov z lavičky 7:33 v náš neprospech.

ČO ĎALEJ? Už v stredu od 18:00 doma, v Pezinku, privítame aktuálneho lídra Niké SBL tím BKM Lučenec. V sobotu hráme doma opäť, sily si zmeriame s nováčikom BC Komárno. Príďte nás podporiť!

LEVICE: Lacy 15, Abrhám 13, McCallum 11, Bojanovský 9, Krajčovič 9 (Juríček 17, Freeman 14, Volárik 2, Bachan 0).

Tréner: M. Madzin.

BRATISLAVA: Slavinskas 23, Gandia-Rosa 23, Zubac 12, T. Malovec 11, Blondin 1 (M. Malovec 4, Koller 3, Fusek 0, Borodovčák 0, Randuška 0, Boros 0, Koller 0).

ROZHODCOVIA: Ženiš, Uhrin, Ribakovs.

POVEDALI PO ZÁPASE (podľa basketliga.sk)

Michal MADZIN (tréner Levíc): „Myslím, že celý zápas ovplyvnilo to, že sa Fusek zranil. Taký je  šport. Na druhej strane, myslím si, že sme až príliš laxne pristúpili k tretej štvrtine, k danému stavu, ktorý sme si vypracovali v prvom polčase. Pozitívom je, že sme sa dokázali vyhrabať z diery a udržať si víťazstvo. Máme však na čom pracovať, pretože aj tento zápas ukázal veci, ktoré chceme zlepšovať.“

Oleg MELEŠČENKO (tréner Interu): „Gratulujem Leviciam, zahrali výborný zápas. My sme zaspali začiatok, rozprávali sme o tom a vedeli sme, že pre Levice bude tento zápas veľmi dôležitý. Nemohli prehrať druhé domáce stretnutie po sebe. Nastúpili oveľa agresívnejšie ako my, tým pádom nám nedovolili hrať to, čo by sme my chceli. Museli sme sa s tým vyporiadať. V tretej štvrtine sme sa vrátili do zápasu, ale už sme to nezvládli, pretože nám trochu nepomohli mladí hráči. Malovcovci sa zobudili v druhej štvrtine, ale to bolo neskoro. Tým, že sme stratili Fuseka na začiatku zápasu, to je ako keby nejaký zlý rok. Keď prídeme do Levíc, tak vždy na začiatku sa zraní. Teraz nevieme, ako na tom je. No čo.. budeme makať. Vidím potenciál, ale bolo to jasne vidieť, že nás zatlačili od našej hry, ktorú chceme hrať a my sme boli mäkkí. Len tretia a štvrtá štvrtina ukázala, že môžeme bojovať, ale 12 asistencií za zápas je veľmi málo, tým pádom je aj taký výsledok. Život pokračuje, my ideme ďalej.“