Aktuality

Od rakúskeho majstra k slovenskej stálici

Len o kúsok na východ, z Rakúska na Slovensko, sa presťahuje Kris Monroe. Americký krídelník pomohol v uplynulej sezóne celku Unger Steel Gunners Oberwart k majstrovskému titulu. Teraz sa upísal Interu Bratislava.

Kris má za sebou úspešné účinkovanie na Providence College, posledný rok štúdia absolvoval na North Carolina Central University, odkiaľ vlani zamieril do Európy. V Oberwarte patril k oporám majstrovskej zostavy, keď v 44 stretnutiach zaznamenal priemerne 13,9 bodu a 7,6 doskoku. Po skončení sezóny zaradili 24-ročného, 203 cm vysokého krídelníka do All-Star zostavy rakúskej najvyššej súťaže. Ďalším krokom v jeho kariére sa tak stane účinkovanie v našom hlavnom meste. S Interom okúsi Niké Slovenskú basketbalovú ligy a aj atraktívnu nadnárodnú North European Basketball League, v ktorej sa žlto-čierni predstavia ako prví zástupcovia slovenského mužského basketbalu.

Len nedávno Inter oznámil meno prvej letnej akvizície, ktorou sa stal slovenský reprezentant Samuel Volárik. Ďalším do partie sa teraz stal práve Kris Monroe. A ďalšie mená odhalí klub z Pasienkov, ktorý vo svojej histórii získal dovedna deväť majstrovských titulov, už čoskoro.


Zoznam aktualít

Naši partneri