Aktuality

Tretí Američan do partie

Len pár hodín po tom, čo Inter oznámil, že jeho zostavu vystuží americký basketbalista Milan Acquaah, môže klub z Pasienkov oznámiť, že sa dohodol na spolupráci aj s jeho krajanom R. J. Gunnom. Pre 24-ročného krídelníka pôjde o druhú európsku štáciu, keďže v uplynulom ročníku si zahral v kvalitnej belgicko-holandskej BNXT lige.

Rodák z Irma, mestečka v Južnej Karolíne, pôsobil v rámci americkej NCAA najprv na druhodivíznej univerzite Lenoir-Rhyne, ktorú potom vymenil za prvodivíznu Duquesne. Následne, ako sme už načrtli, zamieril do Európy, kde obliekal dres LWD Aris Leeuwarden v spomínanej BNXT. Zasiahol do 30 stretnutí, pričom do viac ako polovice ako člen základnej päťky. Priemerne odohral 22 minút a pripisoval si 9,5, bodu, 4,2 doskoku a 1,4 asistencie na zápas.  

„Gunn je vysoké krídlo, je schopný hrať na pozíciách tri a štyri. Veľmi atletický hráč. Pre nás je dôležitá práve táto schopnosť alternovať na oboch pozíciách. Vzali sme ďalšieho basketbalistu, ktorý nie je v Európe nováčikom, preto verím, že bude pre nás o čosi jednoduchšie spolupracovať,“ predstavil novú akvizíciu tréner Aramis Naglič.

Zhrňme si, že žlto-čierni zatiaľ oznámili, že tréner Naglič s asistentom Danilom Rakočevičom budú mať v nadchádzajúcej sezóne 2024/25, v ktorej sa Inter predstaví v domácej Niké SBL i nadnárodnej ENBL, v kádri slovenských reprezentantov Samuela Volárika a Milana Szabóa a tiež Američanov Krisa Monroa, Milana Acquaaha a R. J. Gunna. Ďalšie mená plánuje klub predstaviť už v najbližších dňoch.


Zoznam aktualít

Naši partneri