Aktuality

Na jeseň čaká Inter aj medzinárodná konfrontácia

Inter Bratislava sa počas sezóny 2021/22 pozrie aj do Českej republiky, Rakúska, či Slovinska. Práve z týchto krajín pochádzajú jeho súperi, s ktorými si zmeria sily v Alpsko-jadranskom pohári. Stredajší žreb rozhodol o tom, že v B-skupine budú žlto-čierni čeliť tímom BK Armex Děčín, BC GGMT Viedeň a KK Šenčur.

Interisti sa tak v nadchádzajúcej sezóne predstavia v troch súťažiach: Niké Slovenskej basketbalovej lige, Slovenskom pohári a Alpsko-jadranskom pohári. Na medzinárodnej scéne v uplynulom období skúšali preraziť aj v prestížnej Lige majstrov, opakovane si zahrali v skupinovej fáze FIBA Europe Cupu. Teraz sa premiérovo predstavia v súťaži, ktorá síce začínala ako pomerne skromný nadnárodný projekt, ale postupne sa etablovala v stredoeurópskom regióne, výrazne expandovala, naďalej sa profesionalizuje a prináša tak čoraz kvalitnejšiu konfrontáciu pre účastníkov a atraktívnejšie súboje pre fanúšikov. Bratislavčania v nej plánovali debutovať už počas uplynulého ročníka, no ten sa nemohol uskutočniť pre pandémiu a prísne, často navyše diametrálne odlišné opatrenia v jednotlivých krajinách. Teraz vedenie súťaže deklaruje, že ročník 2021/22 by sa mal odohrať aj za prípadnej zhoršenej epidemiologickej situácie. Krajnou možnosťou je údajne aj zorganizovanie tzv. bublín.   

Michal Ondruš, generálny manažér Interu, hovorí v súvislosti s účinkovaním deväťnásobného majstra v Alpe Adria Cupe nielen ako o spestrení programu, ale aj ako o športovej výzve: „Po minuloročnej veľmi uzatvorenej súťaži so siedmymi družstvami a šesťkolovým systémom je pre nás skvelé, že sa SBL vracia k ôsmym tímom a štvorkolovému formátu. Pri tom všetkom – a nehovorím asi len sám za seba – aby nás neprekvapila nejaká ponorková choroba, tak je osvieženie v podobe medzinárodnej konfrontácie v rámci Alpe Adria Cupu viac než vítanou možnosťou, ako si spestriť nadchádzajúcu sezónu. Tešíme sa, že sme súčasťou tohto projektu, ktorý sa reštartuje po minuloročnej pauze. Vtedy sme tiež mali v pláne účasť v tomto pohári.“

V Alpsko-jadranskom pohári bude v nadchádzajúcom ročníku štartovať dovedna šestnásť mužstiev zo šiestich krajín (Slovenska, Českej republiky, Poľska, Rakúska, Slovinska a Chorvátska). Naša najvyššia súťaž má hneď štvornásobné zastúpenie, keďže okrem Interu sa do diania zapoja aj Spišskí Rytieri, Levickí Patrioti a BC Prievidza. Účastníci sú rozdelení do štyroch základných skupín, do ďalších bojov postúpia po dve najlepšie družstvá. „Som naozaj veľmi rád, akých súperov nám žreb postavil do cesty, či už to bude regionálne derby proti Viedni, tímu nášho bývalého kouča Aramisa Nagliča, alebo je to tradičný účastník českej NBL Děčín, ktorý dlhodobo patrí k tamojšej špičke. Nemenej zaujímavý je slovinský Šenčur. Tešíme sa. Je to pre nás veľká výzva stretnúť sa so súpermi, s ktorými sa až tak nepoznáme. Uvidíme, ako dopadne táto medzinárodná konfrontácia, no pevne verím, že príležitosť užiť si zápasy budú mať aj fanúšikovia a počas jesene budú mať šancu dostať sa do športových hál,“ poznamenal generálny manažér Ondruš.

Pokiaľ ide o presný kalendár zápasov, ten sa zatiaľ finalizuje. Predbežne všetko nasvedčuje tomu, že v stredu 20. októbra doma privítame Dečín, o týždeň neskôr, 27. októbra, Viedeň. V Děčíne by sme sa mohli predstaviť 10. novembra, vo Viedni až 15. decembra. Pokiaľ ide o termíny duelov so Šenčurom, o tých sa ešte jedná.  


Zoznam aktualít

Naši partneri