Aktuality

Príprava: Inter – Terst 72:72

BK Inter Bratislava – Palacanestro Trieste 72:72

Inter má za sebou druhé prípravné stretnutie v rámci slovinského „tripu“. S talianskym Terstom uhrali žlto-čierni remízu, keďže predĺženie sa po vzájomnej dohode nehralo.

Bratislavčania predviedli skvelý finiš. Prvý polčas síce prehrali 30:42 a uprostred tretej časti už strácali o 20 bodov 36:56, ale potom prišlo interistické peklo a zverenci Aramisa Nagliča poháňaní skupinkou verných priaznivcov siahali aj na víťazstvo.

Negatívnom je azda len zranenie Davida Abrháma, ktorý sa tak zaradil k maródujúcim Leemu Skinnerovi a Marekovi Kozlíkovi. Slovenského majstra čaká v rámci tohto „tripu“ v nedeľu ešte jedno stretnutie, keď v Koperi nastúpi proti domácemu KK Primorska.

INTER – zostava a body: Baťka 13, Alcegaire 13, Barač 12, Čekovský 10, Fusek 7, Ihring 7, Bulatovič 4, Funderburk 4, Hlivák 2, Abrhám 0.

Tréner: A. Naglič.

POVEDALI PO ZÁPASE

Aramis NAGLIČ (tréner Interu): „Musíme byť spokojní s výsledkom, pretože nám chýbali viacerí hráči. Potrebovali sme prvý polčas, aby sme sa prispôsobili sile, energii a kontaktnej hre, ktorú produkuje Terst. Potom to už vyzeralo lepšie, ale vidno, že stále máme ešte veľa priestoru na zlepšovanie a stále máme na čom pracovať.“

Michal BAŤKA (hráč Interu): „V zápase s Cedevitou sme prehrali dve štvrtiny. Chceli sme ukázať, že máme ešte viac energie a vieme odohrať dobrý zápas. Obrátili sme to až na remízu. Predsa len, bol to priateľský zápas, takže v predĺžení by už nešlo o veľa. Hrali sme v užšej rotácii a bolo cítiť únavu, takže sme celkom radi, že sa to skončilo takto, remízou. Terst je kvalitný súper, ide si zahrať v skupinovej fáze Ligy majstrov. Takže dobrý výsledok, ktorý nás nakopne do ďalších tréningov a zápasov.“


Zoznam aktualít

Naši partneri