Aktuality

Očami trénera: Smršť v Portugalsku, veľká výzva vo Francúzsku

Víťazstvo za víťazstvom zbiera interistická mládež v európskej konkurencii. Kým tento víkend budeme sledovať počínanie našich chalanov na mimoriadne kvalitne obsadenom turnaji vo Francúzsku, so šéftrénerom Karolom Wimmerom sme sa vrátili ešte k minulému víkendu a účinkovaniu žlto-čiernych na turnaji European Youth Basketball League (EYBL) vekovej kategórie U16 v portugalskom Rio Maior.

Inter tam najprv zdolal španielsky City Of Badajoz Academy 80:67, potom maďarský MAFC Basketball z Budapešti 89:59 a v nedeľu aj rumunský celok CS Valcea 1924 výsledkom 69:51 a taliansky Basket Casapulla 76:52. V tejto vekovej kategórii zostávajú Bratislavčania nezdolaní a zaistili si prvenstvo v B-skupine. Individuálne ocenenia si domov odviezli Matúš Gregor (Team MVP), Adam Pukančík (All-Star team turnaja) a Bruno Randuška (MVP turnaja).

„Nastupovali sme proti družstvám hrajúcim rôznymi štýlmi, všeobecne však hrajúcimi tvrdší basketbal ako u nás. Španieli nastupovali opäť s vekovo a fyzicky prerasteným centrom, s čím sa tu nestretávame. Zaujímavé bolo sledovať výkony rozhodcov, ktorí púšťali tvrdú, fyzickú hru, s citom nechali situácie dohrávať, pískali ako keby oneskorene a komunikovali s hráčmi, čo je u nás, povedzme, nevídané. Dosiahli sme v klube zaujímavú medzinárodnú bilanciu. Zhodnotíme si ju a budeme hľadať možnosť, ako vhodne doplniť družstvá, aby sme sa pripravili na ďalšie medzinárodné výzvy, ktoré chceme pre naše družstvá hľadať,“ zhodnotil počínanie svojich zverencov počas uplynulého víkendu šéftréner Wimmer.

Reč však došla aj na turnaj kategórie U18 vo francúzskom La Roche-sur-Yon, na ktorý naši chalani vedení koučom Andrem Bachamannom vycestovali v stredu, na Luciu. VIB, alebo Vendee International Basketball, je turnaj špičkových európskych mládežníckych akadémií. Vlani na ňom triumfoval Lietuvos Rytas Vilnius. Inter v A-skupine narazí aj na takú slávnu značku ako je francúzsky Cholet Basket, ďalej talianska Stella Azzura a nemecká IBA Mníchov. „Mená samotných súperov v skupine hovoria samé za seba. Toto je práve taký turnaj, aké by sme chceli hrávať. Aby sme sa na ne dostali, potrebujeme odovzdať v každom zápase kvalitné a zodpovedné výkony jednotlivcov, ktoré vyústia do kvalitného tímového výkonu v obrane aj v útoku. Verím, že to bude dobrá konfrontácia a mimoriadna motivácia pre našich hráčov, aby ukázali, čo v nich je a podporili to skúsenosťami z mužského basketbalu,“ skonštatoval kouč Wimmer.


Zoznam aktualít

Naši partneri