3. kolo: Lučenec – Inter 98:77

BKM Lučenec – Inter Bratislava 98:77

(19:22, 22:10, 28:21, 29:24)

Ak by omladený Inter uspel v Lučenci, za istých okolností sa mohol vyšplhať až na čelo tabuľky. Lenže domáci zostávali posledným nezdolaným tímom spomedzi siedmych účastníkov SBL. A zostali ním aj po tomto stretnutí, v ktorom napokon žlto-čiernych zdolali o 21 bodov.

PRVÁ ŠTVRTINA. Skóre otvoril Richard Körner donáškou. Súperi sa potom po celú štvrtinu striedali vo vedení a napokon to bol Inter, kto ju získal – 22:19.

DRUHÁ ŠTVRTINA. V nej začali hostia výraznejšie strácať. Čoraz ťažšie sa presadzovali, čo Lučenčania využili, aby sa v 18. minúte po prvý raz odpútali na dvojciferný rozdiel – 36:26. Neskôr viedli aj o 13 bodov 41:28, ale v poslednej minúte prvého polčasu dvakrát udrel Maurizio Galata a na prestávku tak mužstvá odchádzali za stavu 41:32 pre domácich

TRETIA ŠTVRTINA. Po zmene strán sa interisti znova začali presadzovať, ale nedarilo sa im zastavovať domácich, ktorí tak vždy našli účinnú odpoveď a – až na malú výnimku – ich náskok neklesol pod dvojcifernú hodnotu, ba na konci periódy ho vylepšili až na 16 bodov – 69:53.

ŠTVRTÁ ŠTVRTINA. Bolo jasné, že na zvrat tento raz žlto-čierni nedosiahnu. Naopak, Lučenčania hrali s dobrou energiou a sebavedomo kráčali za výhrou. Opakovane viedli až o 26 bodov, v závere však ešte Bratislavčania stihli mierne skorigovať konečný výsledok. Aj tak prehrali 77:98.

REČ ŠTATISTÍK. 0 divákov – to je dôsledok aktuálnych opatrení. Strelecky sa predviedol 20-bodový Richard Körner. Lautaro López siahal na triple-double, dosiahol 19 bodov, 8 doskokov a 8 asistencií, ale žiaľ, aj 9 strát, teda toľko čo celý kolektív Lučenca dohromady. Arnas Beručka dosiahol svoj štandard, nazbieral 18 bodov. Dvojciferný bol aj Maurizio Galata, prispel 12 bodmi. Smolný večer zažila naša opora Jaro Musil: proti svojmu bývalému klubu skončil s nulou na konte, keď si cestu do koša nenašla ani jedna z jeho desiatich striel.

ČO ĎALEJ? V rámci stredajšieho 4. kola sa Inter nepredstaví, keďže naňho pripadol voľný žreb. Do akcie sa zverenci trénera Alberta Blanca Vilu zapoja znova na budúcu sobotu, keď cestujú do Handlovej. Ak sa nič neskomplikuje, doma by sa mali predviesť najbližšie až v sobotu 17. októbra v stretnutí proti Iskre Svit.

LUČENEC: Hawkins 27, Brown 16, Rób. Rožánek 15, Murray-Boyles 15, Anikienko 1 (Holloway 10, Jackuliak 9, Siládi 5, Grenda 0, Rich. Rožánek 0).

Tréner: P. Jankovič.

INTER: Körner 20, López 19, Fusek 7, Borodovčák 1, Musil 0 (Beručka 18, Galata 12, Randuška 0, Malovec 0, Koller 0).

Tréner: A. Blanco Vila.

TH: 21/14 – 17/12.

FAULY: 19 – 19.

5 FAULOV: 30. Koller.

TROJKY: 30/10 - 21/7.

DIVÁCI: 0.

ROZHODCOVIA: Zubák, Šarišský, Perečinský.

POVEDALI PO ZÁPASE

Peter JANKOVIČ (tréner Lučenca):Vedeli sme, že Inter odohral dva ťažké zápasy so silnými súpermi, hral veľmi dobre a dokázal kvalitu. To sa aj teraz potvrdilo. Možno od polovice druhej štvrtiny sme už ovládli hru a zveľaďovali sme ju až do konca. Do hry sa v tomto zápase dostali všetci chlapci, čo ma teší. Gratulujem im k takémuto víťazstvu.“

Richard KÖRNER (hráč Interu): „Máme za sebou veľmi ťažký týždeň, tri zápasy, traja favoriti ligy. Prvé dva zápasy sme zvládli a teraz nám ako keby chýbala energia. Lučenec má veľa Američanov a dobrých behavých mladých chlapcov, tak nás proste ubehal. Nehrali sme dobre, ale po troch zápasoch sa nemusíme hanbiť.“