Prvá domáca prehra

ZÁPLETKA: Do zápasu proti vicemajstrovi vstupoval Inter ako mierny favorit. Za sebou mal šesť ligových víťazstiev v rade, doma si udržiaval stopercentnú bilanciu. Čelil však súperovi vedenému bývalým interistom Nešom Miloševičom, ktorému v prvom vzájomnom súboji v Novohrade podľahol trojkou v poslednej sekunde 75:78.

PRIEBEH: Prvá štvrtina nenasvedčovala tomu, že by mal Inter doma po prvý raz zakopnúť. Žiaľ, už v druhej sa veci začali meniť v jeho neprospech. Aj to nie hneď. Žlto-čierni viedli 36:32, no úsek pred polčasom prehrali 3:14 a na prestávku tak odchádzali so stratou 39:46. Po zmene strán sa domáci síce snažili čosi robiť s nepriaznivým vývojom, ale niekedy ich snaha viedla k nedisciplinovanosti a zlým riešeniam a hoci sa dotiahli aj na rozdiel jedinej trojky, hostia vždy našli odpoveď, ba dokonca sa opakovane dostali až na dvojciferný rozdiel. Ten si udržiavali aj po väčšinu záverečnej desaťminútovky, vo finiši ho navýšili až na +16 a napokon vyhrali o 14 bodov 77:63.

REČ ČÍSEL: Súper mal mierne navrch vo väčšine štatistických ukazovateľov, vrátane úspešnosti streľby. V jeho drese sa 22 bodmi pripomenul Vasilje Kneževič. Interu tento raz výrazný strelecký líder chýbal. Za zmienku stojí ďalšie double-double kapitána Tomasa Zdanavičiusa, autora 16 bodov a 11 doskokov. Rovnako 16 bodov pridal J. P. Moorman, 12 prispel Jonas Zakas.

ČO ĎALEJ? V stredu zavítame na ihrisko Handlovej, budúcu nedeľu cestujeme do Komárna. Doma sa Inter predstaví najbližšie v stredu 14. decembra od 19.00, keď v hale na Vietnamskej ulici privíta Iskru Svit.